Nissan Terrano 1992

Evidováno
104
Způsobilost na STK
92,8 %
Ø nájezd (medián)
240 668 km
Dovezeno (64 ks)
62 %

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 362 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1992 eviduje registr Nissanu Terrano 104 vozů. V provozu jich zůstává 26 vozů (25,0 %); ze zahraničí dovezeno 64 vozů (61,5 %).

Ročník 199292,8 %
Model celkem90,8 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta (55,8 %), 2.7 Nafta 73 kW (18,3 %), 2.4 Benzín (8,7 %).

Barevně převládá černá (25,0 %), druhá nejčastější je šedá-metal (19,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 362 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 92,8 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 5,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1991 (87,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 240 668 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 200 084 až 283 156 km. To odpovídá asi 7 078 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,5 %), pak následují Jihočeský kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (61,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku24745,7 %
Brzdové zařízení13725,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9217,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6411,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
71×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
68×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
46×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
25×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
22×
6
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
22×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
21×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
21×

Z registru vozidel

Složení Nissanu Terrano 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo3,1 % · 2 vozidla
  • Lucembursko1,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena95,3 % · 61 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj9,7 % · 35 prohlídek
  • Jihočeský kraj6,1 % · 22 prohlídek
  • Zlínský kraj5,5 % · 20 prohlídek
  • ostatní78,7 % · 285 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá25,0 % · 26 vozidel
  • Šedá metalíza19,2 % · 20 vozidel
  • Červená základní14,4 % · 15 vozidel
  • Modrá metalíza10,6 % · 11 vozidel
  • Modrá tmavá8,7 % · 9 vozidel
  • ostatní22,1 % · 23 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
83,3 %
evidováno u 95 vozů
Katalyzátor
16,7 %
evidováno u 19 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1992 patří u Terrano k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Nissanu Terrano

Proklepněte konkrétní Nissan Terrano 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.