Nissan Terrano 1994

Evidováno
192
Způsobilost na STK
89,8 %
Ø nájezd (medián)
210 805 km
Dovezeno (103 ks)
54 %

Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti, z 1 124 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Nissan Terrano ročníku 1994 eviduje registr 192 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 58 vozů (30,2 %), dovoz tvoří 53,6 % ročníku (103 vozů).

Ročník 199489,8 %
Model celkem90,8 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta 73 kW (28,6 %), 2.7 Nafta 74 kW (26,0 %), 2.7 Nafta (23,4 %).

Barevně převládá černá (23,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (19,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 124 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 89,8 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 89,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 2,1 % ze všech prohlídek (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 210 805 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 174 823 až 255 267 km. To odpovídá asi 6 588 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (34,9 %), pak následují Jihočeský kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (53,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 21744,2 %
Brzdové zařízení56820,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení34312,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav30311,0 %
Řízení1826,6 %
Výhledy843,0 %
Identifikace vozidla592,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
357×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
345×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
231×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
121×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
114×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
97×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
95×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
93×

Motorizace ročníku 1994

MotorPočetSTK~cena
2.7 Nafta 73 kW5590,9 %–
2.7 Nafta 74 kW5087,9 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Terrano 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo12,6 % · 13 vozidel
  • Rakousko6,8 % · 7 vozidel
  • Švýcarsko1,9 % · 2 vozidla
  • Belgie1,0 % · 1 vozidlo
  • Francie1,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,9 % · 2 vozidla
  • země neurčena74,8 % · 77 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj9,3 % · 105 prohlídek
  • Jihočeský kraj8,7 % · 98 prohlídek
  • Královéhradecký kraj8,7 % · 98 prohlídek
  • ostatní73,2 % · 823 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá23,4 % · 45 vozidel
  • Modrá metalíza19,3 % · 37 vozidel
  • Červená metalíza10,9 % · 21 vozidel
  • Červená základní7,8 % · 15 vozidel
  • Zelená metalíza6,8 % · 13 vozidel
  • ostatní31,8 % · 61 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
84,5 %
evidováno u 175 vozů
Katalyzátor
19,8 %
evidováno u 41 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 8,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 94,1 %EURO 4 · 5,9 %

Jiné ročníky Nissanu Terrano

Proklepněte konkrétní Nissan Terrano 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.