Nissan Juke 2017
Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 1 073 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 181 050 Kčmedián 215 469 Kčdo 239 976 Kč
Pro Nissan Juke ročníku 2017 eviduje registr 220 vozů. Aktivně jezdí 200 vozů (90,9 %), dovoz tvoří 2,7 % ročníku (6 vozů).
Jak ročník stárne
Nissanu Juke 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,4 % | 20 000 až 50 000 km |
| 6 let | 98,1 % | 30 000 až 70 000 km |
| 8 let | 95,4 % | 50 000 až 90 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 85 kW (50,5 %), 1.6 Benzín 86 kW (24,1 %), 1.6 Benzín 69 kW (15,0 %).
Barevně převládá bílá (25,9 %), druhá nejčastější je červená (24,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 073 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 95,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 50 138 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 30 496 až 76 632 km. To odpovídá asi 5 571 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (36,7 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (2,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Brzdové zařízení | 107 | 24,8 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 101 | 23,4 % |
| Výhledy | 89 | 20,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 71 | 16,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 64 | 14,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 85 kW | 111 | 96,4 % | 200 181 Kč |
| 1.6 Benzín 86 kW | 53 | 98,0 % | 223 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 76 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 266 000 Kč |
| 50 000 km | 236 000 Kč |
| 75 000 km | 215 000 Kč |
| 100 000 km | 207 000 Kč |
| 125 000 km | 193 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Nissan Juke ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 215 469 Kč (při mediánovém nájezdu 75 754 km). Běžné rozpětí je od 181 050 do 239 976 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 251 204 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 172 005 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 266 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 193 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Nissanu Juke 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo83,3 % · 5 vozidel
- Belgie16,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha34,0 % · 365 prohlídek
- Středočeský kraj32,7 % · 351 prohlídek
- Moravskoslezský kraj25,9 % · 278 prohlídek
- ostatní7,4 % · 79 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá25,9 % · 57 vozidel
- Červená24,1 % · 53 vozidel
- Černá21,8 % · 48 vozidel
- Šedá17,3 % · 38 vozidel
- Žlutá9,1 % · 20 vozidel
- ostatní1,8 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 24,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 411 vozů Nissanu Juke 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2017 patří u Juke k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Nissan Juke 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.