Mitsubishi Galant 2001

Evidováno
72
Způsobilost na STK
90,3 %
Ø nájezd (medián)
190 930 km
Dovezeno (47 ks)
65 %

Způsobilé na 30 dnů 8,1 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti, z 590 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mitsubishi Galant ročníku 2001 eviduje registr 72 vozů. Aktivně jezdí 24 vozů (33,3 %), dovoz tvoří 65,3 % ročníku (47 vozů).

Ročník 200190,3 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 98 kW (41,7 %), 2.5 Benzín 118 kW (16,7 %), 2.4 Benzín 110 kW (9,7 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (16,7 %), druhá nejčastější je modrá-metal (15,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 590 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 90,3 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2000 (92,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 190 930 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 151 858 až 235 580 km. To odpovídá asi 7 637 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (37,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (65,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku54544,2 %
Brzdové zařízení30925,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení19015,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12510,1 %
Řízení645,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
191×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
128×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
111×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
75×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
57×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
49×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
48×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
44×

Z registru vozidel

Složení Mitsubishi Galantu 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo38,3 % · 18 vozidel
  • Lucembursko4,3 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)4,3 % · 2 vozidla
  • Nizozemsko2,1 % · 1 vozidlo
  • Slovensko2,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena46,8 % · 22 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha16,1 % · 95 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,2 % · 84 prohlídek
  • Plzeňský kraj12,4 % · 73 prohlídek
  • ostatní57,3 % · 338 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza16,7 % · 12 vozidel
  • Modrá metalíza15,3 % · 11 vozidel
  • Stříbrná13,9 % · 10 vozidel
  • Černá11,1 % · 8 vozidel
  • Šedá metalíza9,7 % · 7 vozidel
  • ostatní33,3 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
59,4 %
evidováno u 60 vozů
Airbag
41,6 %
evidováno u 42 vozů
Tažné zařízení
29,7 %
evidováno u 30 vozů
Katalyzátor
28,7 %
evidováno u 29 vozů
Klimatizace
12,9 %
evidováno u 13 vozů
Pohon na plyn
8,9 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 17,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 83,3 %EURO 2 · 16,7 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2001 je mezi ročníky Galantu podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Mitsubishi Galantu

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Galant 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.