Mitsubishi Colt 2011

1.3 Benzín 70 kW

Kód motoru: 4A90 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
70 kW
Výkon (95 k)
~1 300 cm³
Objem
5,5 l/100 km
Ø spotřeba
130 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 041 kg· rozvor 2 500 mm· délka 3 928 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
54
V provozu
46
Způsobilost na STK
96,0 %
STK kontrol
392

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 392 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 100 000 Kčmedián 100 000 Kčdo 120 459 Kč

První nejpočetnější motorizace u Mitsubishi Coltu ročníku 2011 je 1.3 Benzín 70 kW - registr eviduje 54 vozů (56,8 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 4A90 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace96,0 %
Ročník celkem96,2 %
Model celkem94,4 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,3 %
100-200 000 km94,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,0 % (392 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2011 (ročník průměrně 96,2 %).

Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.1 Benzín 55 kW (96,7 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,8 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 266 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 54 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

4A90
68,5 %37 ks
135930
31,5 %17 ks

Další motorizace Mitsubishi Coltu 2011

Cenový odhad

100 000
od Kč
100 000
medián Kč
120 459
do Kč

Při nájezdu kolem 134 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km127 000 Kč
100 000 km110 000 Kč
150 000 km95 000 Kč
200 000 km80 000 Kč
250 000 km69 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.3 Benzín 70 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 100 000 Kč (při typickém nájezdu 133 943 km). Běžné rozmezí je 100 000–120 459 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2011 (89 950 Kč) je tato motorizace o 11 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 127 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 69 000 Kč.

Jiné ročníky Mitsubishi Coltu

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Colt 2011 1.3 Benzín 70 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.