Land Rover Discovery 2004
Způsobilé na 30 dnů 8,7 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 9,1 % bez plné způsobilosti, z 1 502 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2004 Land Rover Discovery má v českých registrech 139 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 103 vozů (74,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 63 vozů (45,3 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 102 kW (51,1 %), 2.5 Nafta 101 kW (29,5 %), 2.7 Nafta 140 kW (19,4 %).
Barevně převládá zelená-metal (20,9 %), druhá nejčastější je šedá-metal (16,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 502 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 90,2 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 90,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 9,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 219 214 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 161 458 až 271 570 km. To odpovídá asi 9 964 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,2 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (45,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 345 | 39,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 546 | 16,1 % |
| Brzdové zařízení | 513 | 15,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 378 | 11,1 % |
| Řízení | 300 | 8,8 % |
| Výhledy | 163 | 4,8 % |
| Identifikace vozidla | 147 | 4,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 102 kW | 71 | 89,1 % | – |
| 2.5 Nafta 101 kW | 41 | 91,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Land Rover Discovery 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo30,2 % · 19 vozidel
- Itálie12,7 % · 8 vozidel
- Belgie6,3 % · 4 vozidla
- Rakousko4,8 % · 3 vozidla
- Francie3,2 % · 2 vozidla
- ostatní země7,9 % · 5 vozidel
- země neurčena34,9 % · 22 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj25,6 % · 384 prohlídek
- Hlavní město Praha19,0 % · 286 prohlídek
- Jihomoravský kraj12,0 % · 180 prohlídek
- ostatní43,4 % · 652 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza20,9 % · 29 vozidel
- Šedá metalíza16,5 % · 23 vozidel
- Černá12,9 % · 18 vozidel
- Stříbrná11,5 % · 16 vozidel
- Šedá9,4 % · 13 vozidel
- ostatní28,8 % · 40 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 31,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2004 je mezi ročníky Discovery podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Land Rover Discovery 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.