Land Rover Discovery 2001

Evidováno
166
Způsobilost na STK
88,2 %
Ø nájezd (medián)
219 578 km
Dovezeno (124 ks)
75 %

Způsobilé na 30 dnů 10,1 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 11,0 % bez plné způsobilosti, z 1 704 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Land Rover Discovery ročníku 2001 má v ČR 166 vozů. V provozu jich zůstává 127 vozů (76,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 74,7 % (124 vozů).

Ročník 200188,2 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 102 kW (65,1 %), 2.5 Nafta 101 kW (32,5 %), 2.5 Nafta (2,4 %).

Barevně převládá zelená-metal (13,9 %), druhá nejčastější je šedá-metal (12,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 704 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 88,2 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy o 3,7 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 88,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 10,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 11,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 219 578 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 178 303 až 267 581 km. To odpovídá asi 8 783 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (74,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku2 16240,4 %
Brzdové zařízení91017,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení70413,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav55110,3 %
Řízení5329,9 %
Identifikace vozidla2234,2 %
Výhledy2103,9 %
Jiné vybavení601,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
821×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
616×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
401×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
297×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
253×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
206×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
182×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
168×

Motorizace ročníku 2001

MotorPočetSTK~cena
2.5 Nafta 102 kW10888,0 %–
2.5 Nafta 101 kW5488,7 %–

Z registru vozidel

Složení Land Rover Discovery 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie31,5 % · 39 vozidel
  • Německo15,3 % · 19 vozidel
  • Nizozemsko3,2 % · 4 vozidla
  • Belgie1,6 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)1,6 % · 2 vozidla
  • ostatní země6,5 % · 8 vozidel
  • země neurčena40,3 % · 50 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj21,8 % · 372 prohlídek
  • Jihomoravský kraj18,1 % · 308 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,5 % · 196 prohlídek
  • ostatní48,6 % · 828 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza13,9 % · 23 vozidel
  • Šedá metalíza12,7 % · 21 vozidel
  • Modrá metalíza9,0 % · 15 vozidel
  • Zelená8,4 % · 14 vozidel
  • Šedá7,8 % · 13 vozidel
  • ostatní48,2 % · 80 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
82,6 %
evidováno u 219 vozů
ABS
54,0 %
evidováno u 143 vozů
Airbag
23,4 %
evidováno u 62 vozů
ASR
10,9 %
evidováno u 29 vozů
Naviják
6,8 %
evidováno u 18 vozů
Klimatizace
6,8 %
evidováno u 18 vozů
Katalyzátor
5,3 %
evidováno u 14 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 37,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 84,0 %EURO 3 · 16,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2001 je mezi ročníky Discovery podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Land Rover Discovery

Proklepněte konkrétní Land Rover Discovery 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.