Land Rover Discovery 2000

2.5 Nafta 102 kW

Kód motoru: 10P · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
102 kW
Výkon (139 k)
~2 500 cm³
Objem
9,7 l/100 km
Ø spotřeba
265 g/km
Ø CO₂
157 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 2 174 kg· rozvor 2 540 mm· délka 4 726 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
126
V provozu
93
Způsobilost na STK
87,4 %
STK kontrol
1 466

Způsobilé na 30 dnů 11,0 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 11,8 % bez plné způsobilosti, z 1 466 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

2.5 Nafta 102 kW je první nejpočetnější motorizace u Land Rover Discovery ročníku 2000. V registrech je evidováno 126 vozů (66,7 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 10P (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace87,4 %
Ročník celkem88,0 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km83,8 %
200-300 000 km87,7 %
nad 300 000 km89,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 87,4 % (1 466 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2000 (ročník průměrně 88,0 %).

Plnou způsobilost mělo 87,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 11,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 11,8 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 582 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 126 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

10P
94,4 %119 ks
15P
4,0 %5 ks
22P
1,6 %2 ks

Další motorizace Land Rover Discovery 2000

Jiné ročníky Land Rover Discovery

Proklepněte konkrétní Land Rover Discovery 2000 2.5 Nafta 102 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.