Land Rover Defender 2004

Evidováno
90
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
129 854 km
Dovezeno (52 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 935 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Land Rover Defender ročníku 2004 má v ČR 90 vozů. V provozu jich zůstává 74 vozů (82,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 57,8 % (52 vozů).

Ročník 200493,9 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 90 kW (100,0 %).

Nejčastější barva je bílá (38,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 935 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 93,9 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 129 854 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 80 027 až 186 548 km. To odpovídá asi 5 902 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (38,0 %), pak následují Olomoucký kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (57,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku78643,2 %
Brzdové zařízení29816,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav25714,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení23212,8 %
Řízení19110,5 %
Výhledy553,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
329×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
217×
3
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
143×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
118×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
100×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
70×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
66×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
60×

Motorizace ročníku 2004

MotorPočetSTK~cena
2.5 Nafta 90 kW9093,9 %799 000 Kč

Z registru vozidel

Složení Land Rover Defenderu 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo25,0 % · 13 vozidel
  • Španělsko19,2 % · 10 vozidel
  • Itálie5,8 % · 3 vozidla
  • Slovensko3,8 % · 2 vozidla
  • Francie1,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,8 % · 2 vozidla
  • země neurčena40,4 % · 21 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj24,1 % · 225 prohlídek
  • Olomoucký kraj19,9 % · 186 prohlídek
  • Středočeský kraj19,4 % · 181 prohlídek
  • ostatní36,7 % · 343 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá38,9 % · 35 vozidel
  • Černá12,2 % · 11 vozidel
  • Zelená metalíza11,1 % · 10 vozidel
  • Zelená7,8 % · 7 vozidel
  • Šedá metalíza6,7 % · 6 vozidel
  • ostatní23,3 % · 21 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
86,9 %
evidováno u 93 vozů
ABS
16,8 %
evidováno u 18 vozů
Naviják
6,5 %
evidováno u 7 vozů
Katalyzátor
6,5 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 31,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 97,1 %EURO 4 · 2,9 %

Jiné ročníky Land Rover Defenderu

Proklepněte konkrétní Land Rover Defender 2004

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.