Land Rover Defender 1998

Evidováno
144
Způsobilost na STK
91,6 %
Ø nájezd (medián)
210 582 km
Dovezeno (94 ks)
65 %

Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 1 313 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Land Rover Defender ročníku 1998 eviduje registr 144 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. Aktivně jezdí 106 vozů (73,6 %), dovoz tvoří 65,3 % ročníku (94 vozů).

Ročník 199891,6 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 83 kW (86,1 %), 2.5 Nafta 90 kW (10,4 %), 2.5 Nafta (3,5 %).

Barevně převládá bílá (29,2 %), druhá nejčastější je zelená-metal (21,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 313 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 91,6 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1997 (89,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 210 582 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 165 000 až 256 864 km. To odpovídá asi 7 521 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,4 %), pak následují Praha a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (65,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 87242,7 %
Brzdové zařízení70716,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav57713,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení54512,4 %
Řízení43910,0 %
Identifikace vozidla1353,1 %
Výhledy1042,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
601×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
563×
3
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
323×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
310×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
216×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
188×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
144×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
143×

Motorizace ročníku 1998

MotorPočetSTK~cena
2.5 Nafta 83 kW12491,7 %–

Z registru vozidel

Složení Land Rover Defenderu 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo43,6 % · 41 vozidel
  • Itálie3,2 % · 3 vozidla
  • Slovensko3,2 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko1,1 % · 1 vozidlo
  • Polsko1,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,1 % · 2 vozidla
  • země neurčena45,7 % · 43 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj26,7 % · 350 prohlídek
  • Hlavní město Praha17,2 % · 226 prohlídek
  • Královéhradecký kraj12,3 % · 162 prohlídek
  • ostatní43,8 % · 575 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá29,2 % · 42 vozidel
  • Zelená metalíza21,5 % · 31 vozidel
  • Zelená tmavá10,4 % · 15 vozidel
  • Černá7,6 % · 11 vozidel
  • Zelená7,6 % · 11 vozidel
  • ostatní23,6 % · 34 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
86,3 %
evidováno u 145 vozů
Maják oranžový
14,9 %
evidováno u 25 vozů
Katalyzátor
10,1 %
evidováno u 17 vozů
Naviják
7,1 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 23,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 72,5 %EURO 1 · 22,5 %EURO 3 · 5,0 %

Jiné ročníky Land Rover Defenderu

Proklepněte konkrétní Land Rover Defender 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.