Land Rover Defender 2021

Evidováno
83
Způsobilost na STK
96,0 %
Ø nájezd (medián)
57 153 km
Dovezeno (13 ks)
16 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 224 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 961 000 Kčmedián 1 193 950 Kčdo 1 339 831 Kč

Pro Land Rover Defender ročníku 2021 eviduje registr 83 vozů. Aktivně jezdí 73 vozů (88,0 %), dovoz tvoří 15,7 % ročníku (13 vozů).

Ročník 202196,0 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 183 kW (33,7 %), 3.0 Nafta 221 kW (25,3 %), 3.0 Benzín 294 kW (20,5 %).

Barevně převládá šedá (25,3 %), druhá nejčastější je zelená (22,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 224 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2008 (94,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 57 153 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 25 605 až 86 665 km. To odpovídá asi 11 431 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (60,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
6×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
3
Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance.
Řízení · kód 2.4.1
1×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
5
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený).
Identifikace vozidla · kód 0.2.1.3
1×
6
Vozidlo nelze spolehlivě nastartovat.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.13.1
1×
7
Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.2.1.5
1×
8
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×

Cenový odhad

961 000
od Kč
1 193 950
medián Kč
1 339 831
do Kč

Při nájezdu kolem 105 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km1 386 000 Kč
100 000 km1 246 000 Kč
150 000 km1 057 000 Kč
200 000 km924 000 Kč
250 000 km921 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Land Rover Defenderu ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 193 950 Kč (při mediánovém nájezdu 104 610 km). Běžné rozpětí je od 961 000 do 1 339 831 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 398 297 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 871 456 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 386 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 921 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Land Rover Defenderu 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo61,5 % · 8 vozidel
  • Rakousko15,4 % · 2 vozidla
  • Itálie7,7 % · 1 vozidlo
  • Slovensko7,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena7,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha56,3 % · 126 prohlídek
  • Jihomoravský kraj18,3 % · 41 prohlídek
  • Středočeský kraj17,9 % · 40 prohlídek
  • ostatní7,6 % · 17 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá25,3 % · 21 vozidel
  • Zelená22,9 % · 19 vozidel
  • Hnědá19,3 % · 16 vozidel
  • Černá15,7 % · 13 vozidel
  • Bílá10,8 % · 9 vozidel
  • ostatní6,0 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
55,3 %
evidováno u 126 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 64,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2021 patří u Defenderu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Land Rover Defenderu

Proklepněte konkrétní Land Rover Defender 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.