Land Rover Defender 2008

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 59 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
59
Způsobilost na STK
94,3 %
Ø nájezd (medián)
80 718 km
Dovezeno (24 ks)
41 %

Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 562 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Land Rover Defender ročníku 2008 eviduje registr 59 vozů. Aktivně jezdí 45 vozů (76,3 %), dovoz tvoří 40,7 % ročníku (24 vozů).

Ročník 200894,3 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 90 kW (100,0 %).

Nejčastější barva je bílá (30,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 562 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 80 718 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 39 162 až 139 207 km. To odpovídá asi 4 484 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,1 %), pak následují Praha a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (40,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku40340,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav18418,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15715,9 %
Brzdové zařízení14614,8 %
Řízení969,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
186×
2
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
93×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
89×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
54×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
49×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
41×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
39×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
35×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 90 kW5994,2 %–

Z registru vozidel

Složení Land Rover Defenderu 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo45,8 % · 11 vozidel
  • Itálie20,8 % · 5 vozidel
  • Rakousko8,3 % · 2 vozidla
  • Slovensko8,3 % · 2 vozidla
  • Belgie4,2 % · 1 vozidlo
  • ostatní země12,5 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj25,4 % · 143 prohlídek
  • Hlavní město Praha21,5 % · 121 prohlídek
  • Královéhradecký kraj19,8 % · 111 prohlídek
  • ostatní33,3 % · 187 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá30,5 % · 18 vozidel
  • Černá13,6 % · 8 vozidel
  • Zelená základní10,2 % · 6 vozidel
  • Šedá metalíza6,8 % · 4 vozidla
  • Zelená6,8 % · 4 vozidla
  • ostatní32,2 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
79,1 %
evidováno u 68 vozů
ABS
27,9 %
evidováno u 24 vozů
Naviják
8,1 %
evidováno u 7 vozů
Maják oranžový
8,1 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 32,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 100,0 %

Jiné ročníky Land Rover Defenderu

Proklepněte konkrétní Land Rover Defender 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.