Land Rover Defender 2001
Způsobilé na 30 dnů 7,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti, z 926 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 400 927 Kčmedián 459 990 Kčdo 489 744 Kč
Pro Land Rover Defender ročníku 2001 eviduje registr 95 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 78 vozů (82,1 %), dovoz tvoří 41,1 % ročníku (39 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 90 kW (91,6 %), 2.5 Nafta 83 kW (5,3 %), 2.5 Nafta (3,2 %).
Nejčastější barva je bílá (34,7 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 926 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 90,9 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 90,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2000 (93,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 174 806 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 125 304 až 233 193 km. To odpovídá asi 6 992 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,8 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (41,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 002 | 41,5 % |
| Brzdové zařízení | 357 | 14,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 299 | 12,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 291 | 12,0 % |
| Řízení | 250 | 10,3 % |
| Identifikace vozidla | 114 | 4,7 % |
| Výhledy | 104 | 4,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 90 kW | 87 | 91,2 % | 463 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 227 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 551 000 Kč |
| 200 000 km | 460 000 Kč |
| 250 000 km | 424 000 Kč |
| 300 000 km | 343 000 Kč |
| 350 000 km | 325 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Land Rover Defenderu ročníku 2001 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 459 990 Kč (při mediánovém nájezdu 227 058 km). Běžné rozpětí je od 400 927 do 489 744 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 578 978 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 313 669 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 551 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 325 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Land Rover Defenderu 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo28,2 % · 11 vozidel
- Polsko2,6 % · 1 vozidlo
- Rakousko2,6 % · 1 vozidlo
- Slovensko2,6 % · 1 vozidlo
- Španělsko2,6 % · 1 vozidlo
- ostatní země2,6 % · 1 vozidlo
- země neurčena59,0 % · 23 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj24,2 % · 224 prohlídek
- Jihomoravský kraj17,6 % · 163 prohlídek
- Hlavní město Praha14,7 % · 136 prohlídek
- ostatní43,5 % · 403 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá34,7 % · 33 vozidel
- Zelená základní17,9 % · 17 vozidel
- Zelená metalíza11,6 % · 11 vozidel
- Černá10,5 % · 10 vozidel
- Zelená10,5 % · 10 vozidel
- ostatní14,7 % · 14 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 33,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2001 je mezi ročníky Defenderu podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Land Rover Defender 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.