Land Rover Defender 2000

Evidováno
127
Způsobilost na STK
93,1 %
Ø nájezd (medián)
185 410 km
Dovezeno (81 ks)
64 %

Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 1 173 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Land Rover Defender ročníku 2000 eviduje registr 127 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 92 vozů (72,4 %), dovoz tvoří 63,8 % ročníku (81 vozů).

Ročník 200093,1 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 90 kW (94,5 %), 2.5 Nafta 77 kW (3,1 %), 2.5 Nafta 83 kW (2,4 %).

Barevně převládá zelená-metal (23,6 %), druhá nejčastější je bílá (18,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 173 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 93,1 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1999 (89,9 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 185 410 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 135 615 až 235 145 km. To odpovídá asi 7 131 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,8 %), pak následují Praha a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (63,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 51443,8 %
Brzdové zařízení57216,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení41612,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav40411,7 %
Řízení36810,7 %
Výhledy982,8 %
Identifikace vozidla822,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
519×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
488×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
245×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
234×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
202×
6
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
128×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
128×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
126×

Motorizace ročníku 2000

MotorPočetSTK~cena
2.5 Nafta 90 kW12092,9 %–

Z registru vozidel

Složení Land Rover Defenderu 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo40,7 % · 33 vozidel
  • Itálie3,7 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko2,5 % · 2 vozidla
  • Rakousko2,5 % · 2 vozidla
  • Švýcarsko2,5 % · 2 vozidla
  • ostatní země3,7 % · 3 vozidla
  • země neurčena44,4 % · 36 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj21,4 % · 251 prohlídek
  • Hlavní město Praha14,0 % · 164 prohlídek
  • Pardubický kraj11,3 % · 133 prohlídek
  • ostatní53,3 % · 625 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza23,6 % · 30 vozidel
  • Bílá18,9 % · 24 vozidel
  • Černá17,3 % · 22 vozidel
  • Zelená základní11,0 % · 14 vozidel
  • Zelená6,3 % · 8 vozidel
  • ostatní22,8 % · 29 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
83,0 %
evidováno u 137 vozů
ABS
20,0 %
evidováno u 33 vozů
Katalyzátor
14,5 %
evidováno u 24 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 37,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 96,8 %EURO 3 · 3,2 %

Jiné ročníky Land Rover Defenderu

Proklepněte konkrétní Land Rover Defender 2000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.