Land Rover Defender 2022

Evidováno
92
Způsobilost na STK
95,0 %
Ø nájezd (medián)
50 900 km
Dovezeno (13 ks)
14 %

Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 242 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 1 210 625 Kčmedián 1 358 458 Kčdo 1 509 829 Kč

V roce 2022 eviduje registr Land Rover Defenderu 92 vozů. V provozu jich zůstává 79 vozů (85,9 %); ze zahraničí dovezeno 13 vozů (14,1 %).

Ročník 202295,0 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 221 kW (40,2 %), 3.0 Nafta 183 kW (21,7 %), 3.0 Benzín 294 kW (16,3 %).

Barevně převládá černá (25,0 %), druhá nejčastější je šedá (25,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 242 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 95,0 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 50 900 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 25 981 až 81 658 km. To odpovídá asi 12 725 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (66,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (14,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
7×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
6×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
3×
5
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
6
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
7
V některém okně, mimo čelního okna, chybí zasklení.
Výhledy · kód 3.2.1.4
1×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1×

Cenový odhad

1 210 625
od Kč
1 358 458
medián Kč
1 509 829
do Kč

Při nájezdu kolem 86 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 634 000 Kč
50 000 km1 503 000 Kč
75 000 km1 420 000 Kč
100 000 km1 327 000 Kč
125 000 km1 202 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Land Rover Defenderu ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 358 458 Kč (při mediánovém nájezdu 86 365 km). Běžné rozpětí je od 1 210 625 do 1 509 829 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 977 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 001 216 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 634 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 202 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Land Rover Defenderu 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo53,8 % · 7 vozidel
  • Rakousko23,1 % · 3 vozidla
  • Slovensko7,7 % · 1 vozidlo
  • Švédsko7,7 % · 1 vozidlo
  • Velká Británie7,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha52,5 % · 127 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,2 % · 32 prohlídek
  • Středočeský kraj13,2 % · 32 prohlídek
  • ostatní21,1 % · 51 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá25,0 % · 23 vozidel
  • Šedá25,0 % · 23 vozidel
  • Hnědá21,7 % · 20 vozidel
  • Bílá15,2 % · 14 vozidel
  • Zelená13,0 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
58,3 %
evidováno u 151 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 79,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2022 patří u Defenderu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Land Rover Defenderu

Proklepněte konkrétní Land Rover Defender 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.