Land Rover Defender 2003

2.5 Nafta 90 kW

Kód motoru: 15P · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
90 kW
Výkon (122 k)
~2 500 cm³
Objem
10,5 l/100 km
Ø spotřeba
299 g/km
Ø CO₂
129 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 2 062 kg· rozvor 2 781 mm· délka 4 565 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
100
V provozu
77
Způsobilost na STK
92,9 %
STK kontrol
940

Způsobilé na 30 dnů 5,7 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 940 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V nabídce Land Rover Defenderu ročníku 2003 obsadila motorizace 2.5 Nafta 90 kW první pozici: 100 vozů (93,5 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 15P (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,9 %
Ročník celkem93,4 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km92,8 %
100-200 000 km92,8 %
200-300 000 km92,8 %
nad 300 000 km91,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,9 % (940 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu) mezi motory ročníku 2003 (ročník průměrně 93,4 %).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.5 Nafta (100,0 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 391 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 100 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

15P
99,0 %99 ks
10 P
1,0 %1 ks

Jiné ročníky Land Rover Defenderu

Proklepněte konkrétní Land Rover Defender 2003 2.5 Nafta 90 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.