Kód motoru

Motor 10 P

Kompletní recenze motoru 10 P: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 90 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
90 kW
Výkon (122 k)
~2 495 cm³
Objem
10,6 l/100 km
Ø spotřeba
292 g/km
Ø CO₂
129 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 2 018 kg· Produkce 1998-2002· Ø stáří provozovaných vozidel 26 let (medián 26 let)· Pořadí popularity #2894
Evidováno
333
V provozu
246
Způsobilost na STK
92,0 %
STK kontrol
2 984

Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti, z 2 984 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

10 P je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 333 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Land Rover.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 495 cm³ a výkonu 90 kW (122 HP). Vyráběl se v letech 1998–2002.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let9 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let30 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let93,1 %667 kontrol
Stáří 13+ let92,0 %2 806 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km94,6 %259 kontrol
100 000–200 000 km92,0 %1 404 kontrol
200 000–300 000 km91,6 %1 479 kontrol
Nad 300 000 km94,2 %393 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 984 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla102× (22,9 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení88× (19,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku86× (19,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav41× (9,2 %)
Obtěžování okolí37× (8,3 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 380 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 10 P

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
21×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
14×
B
Zástěrka / zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie, je-li vyžadováno, chybí nebo je poškozené natolik, že neplní svoji funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.1.2
10×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
9×

Vozidla s motorem 10 P

Značka a modelPočet
Land Rover Defender265
Land Rover Defender 110td57
Land Rover Defender 907
Land Rover Defender 1106
Land Rover Defender 110 Td54
Land Rover Defender 110td5, Station Wagon4
Land Rover Defender 90 Td54
Land Rover Defender Station Wagon4
Land Rover Defender 1303
Land Rover Defender 90 Td5, Station Wagon3
Land Rover Defender 110 SW2
Land Rover Defender 110 Td5 Stw2
Land Rover Defender 110td5 Station Wagon2
Land Rover Defender 130 Td52
Land Rover Defender 90 SW2

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 10 P podle modelu.

Značka a modelSTK
Land Rover Defender92,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 10 P nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Land Rover Defender (1997–2009): 265 kusů
  • Land Rover Defender 110td5 (1999–2001): 7 kusů
  • Land Rover Defender 90 (1999–2001): 7 kusů
  • Land Rover Defender 110 (1999–2001): 6 kusů
  • Land Rover Defender 110 Td5 (1998–2001): 4 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 294 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2000 (103 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 39 vozidel s tímto motorem.

2000
1997 (1)2009 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj64 vozidel
Hlavní město Praha49 vozidel
Jihomoravský kraj35 vozidel
Jihočeský kraj27 vozidel
Plzeňský kraj25 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 10 P podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod174 536 km
  • medián227 606 km
  • čtvrtina prohlídek nad272 671 km

Z 1 457 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199910076,0 %
200010358,3 %
20017040,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 10 P

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.