Land Rover Defender 2000

2.5 Nafta 90 kW

Kód motoru: 10 P · 4 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
90 kW
Výkon (122 k)
~2 500 cm³
Objem
10,7 l/100 km
Ø spotřeba
294 g/km
Ø CO₂
129 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 2 064 kg· rozvor 2 796 mm· délka 4 583 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
120
V provozu
86
Způsobilost na STK
92,9 %
STK kontrol
1 070

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 1 070 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

2.5 Nafta 90 kW je první nejpočetnější motorizace u Land Rover Defenderu ročníku 2000. V registrech je evidováno 120 vozů (94,5 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 10 P (další 3 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,9 %
Ročník celkem93,1 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km89,5 %
100-200 000 km90,9 %
200-300 000 km92,4 %
nad 300 000 km92,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,9 % (1 070 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2000 (ročník průměrně 93,1 %).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 390 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 120 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:

10 P
85,8 %103 ks
10P
11,7 %14 ks
15P
1,7 %2 ks
23L
0,8 %1 ks

Jiné ročníky Land Rover Defenderu

Proklepněte konkrétní Land Rover Defender 2000 2.5 Nafta 90 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.