Lancia Delta 1998

Evidováno
73
Způsobilost na STK
90,5 %
Ø nájezd (medián)
162 319 km
Dovezeno (72 ks)
99 %

Způsobilé na 30 dnů 7,2 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti, z 390 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1998 eviduje registr Lancie Delty 73 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 16 vozů (21,9 %); ze zahraničí dovezeno 72 vozů (98,6 %).

Ročník 199890,5 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (37,0 %), 1.6 Benzín 76 kW (20,5 %), 1.7 Benzín (13,7 %).

Barevně převládá černá-metal (17,8 %), druhá nejčastější je modrá-metal (16,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 390 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 90,5 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 4,2 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1997 (94,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 162 319 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 134 518 až 192 105 km. To odpovídá asi 5 797 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,3 %), pak následují Zlínský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (98,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku34641,7 %
Brzdové zařízení21525,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11213,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9911,9 %
Řízení587,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
123×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
75×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
62×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
56×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
48×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
42×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
32×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
26×

Z registru vozidel

Složení Lancie Delty 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie9,7 % · 7 vozidel
  • Německo5,6 % · 4 vozidla
  • Belgie2,8 % · 2 vozidla
  • Lucembursko1,4 % · 1 vozidlo
  • Slovensko1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena79,2 % · 57 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,2 % · 75 prohlídek
  • Zlínský kraj16,2 % · 63 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,9 % · 58 prohlídek
  • ostatní49,7 % · 194 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza17,8 % · 13 vozidel
  • Modrá metalíza16,4 % · 12 vozidel
  • Žlutá základní15,1 % · 11 vozidel
  • Červená základní13,7 % · 10 vozidel
  • Černá11,0 % · 8 vozidel
  • ostatní26,0 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
41,2 %
evidováno u 35 vozů
Airbag
23,5 %
evidováno u 20 vozů
Katalyzátor
22,4 %
evidováno u 19 vozů
Klimatizace
9,4 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 10,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 88,9 %EURO 3 · 11,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1998 je mezi ročníky Delty podprůměrný. Plná způsobilost je o 4,2 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Lancie Delty

Proklepněte konkrétní Lancii Deltu 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.