Lancia Delta 1993
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 57 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 5,7 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti, z 175 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Lancii Deltu ročníku 1993 eviduje registr 57 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 10 vozů (17,5 %), dovoz tvoří 77,2 % ročníku (44 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (75,4 %), 1.8 Benzín (10,5 %), 1.6 Benzín 55 kW (8,8 %).
Barevně převládá červená-základní (22,8 %), druhá nejčastější je zelená-metal (14,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 175 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 90,4 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 4,3 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 90,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 5,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (95,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 172 964 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 124 226 až 199 942 km. To odpovídá asi 5 241 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (34,8 %), pak následují Zlínský kraj a Ústecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (77,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 128 | 58,7 % |
| Brzdové zařízení | 90 | 41,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Lancie Delty 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo4,5 % · 2 vozidla
- Itálie2,3 % · 1 vozidlo
- země neurčena93,2 % · 41 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj13,7 % · 24 prohlídek
- Zlínský kraj13,7 % · 24 prohlídek
- Ústecký kraj12,0 % · 21 prohlídek
- ostatní60,6 % · 106 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní22,8 % · 13 vozidel
- Zelená metalíza14,0 % · 8 vozidel
- Černá metalíza12,3 % · 7 vozidel
- Zelená tmavá12,3 % · 7 vozidel
- Modrá tmavá10,5 % · 6 vozidel
- ostatní28,1 % · 16 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1993 je mezi ročníky Delty podprůměrný. Plná způsobilost je o 4,3 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Lancii Deltu 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.