Lancia Delta 1990

Evidováno
138
Způsobilost na STK
96,0 %
Ø nájezd (medián)
133 948 km
Dovezeno (96 ks)
70 %

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 260 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1990 Lancie Delty má v českých registrech 138 vozů. V provozu zůstává 30 vozů (21,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 96 vozů (69,6 %).

Ročník 199096,0 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (67,4 %), 2.0 Benzín (13,8 %), 1.6 Benzín 97 kW (6,5 %).

Barevně převládá červená-základní (28,3 %), druhá nejčastější je bílá (13,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 260 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nezvykle vysoký podíl závad kategorie C (4,5 %), tedy nebezpečných závad, které vozidlo v STK diskvalifikují.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 133 948 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 106 716 až 157 705 km. To odpovídá asi 3 721 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (34,7 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (69,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
22×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
11×
3
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
8×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
8×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
8×
6
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
8×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
6×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
5×

Z registru vozidel

Složení Lancie Delty 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie2,1 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)2,1 % · 2 vozidla
  • Německo1,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena94,8 % · 91 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj6,5 % · 17 prohlídek
  • Hlavní město Praha6,2 % · 16 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj6,2 % · 16 prohlídek
  • ostatní81,2 % · 211 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní28,3 % · 39 vozidel
  • Bílá13,8 % · 19 vozidel
  • Šedá metalíza13,0 % · 18 vozidel
  • Černá9,4 % · 13 vozidel
  • Černá metalíza4,3 % · 6 vozidel
  • ostatní31,2 % · 43 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
53,5 %
evidováno u 76 vozů
Tažné zařízení
7,7 %
evidováno u 11 vozů
ABS
6,3 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 75,0 %EURO 2 · 25,0 %

Jiné ročníky Lancie Delty

Proklepněte konkrétní Lancii Deltu 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.