Lancia Delta 1991

Evidováno
113
Způsobilost na STK
90,9 %
Ø nájezd (medián)
132 599 km
Dovezeno (70 ks)
62 %

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 219 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 34,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Lancii Deltu ročníku 1991 eviduje registr 113 vozů. Aktivně jezdí 26 vozů (23,0 %), dovoz tvoří 61,9 % ročníku (70 vozů).

Ročník 199190,9 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (84,1 %), 1.6 Benzín 66 kW (8,8 %), 2.0 Benzín (4,4 %).

Barevně převládá červená-základní (27,4 %), druhá nejčastější je šedá-metal (15,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 219 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 90,9 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 3,8 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 5,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1990 (96,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nezvykle vysoký podíl závad kategorie C (4,4 %), tedy nebezpečných závad, které vozidlo v STK diskvalifikují.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 132 599 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 104 508 až 161 778 km. To odpovídá asi 3 789 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (39,5 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (61,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
11×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
7×
3
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
6×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
6×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
4×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
4×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
4×
8
Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3
4×

Z registru vozidel

Složení Lancie Delty 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 70 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Zlínský kraj6,8 % · 15 prohlídek
  • Hlavní město Praha5,5 % · 12 prohlídek
  • Středočeský kraj5,0 % · 11 prohlídek
  • ostatní82,6 % · 181 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní27,4 % · 31 vozidel
  • Šedá metalíza15,0 % · 17 vozidel
  • Černá13,3 % · 15 vozidel
  • Bílá9,7 % · 11 vozidel
  • Červená metalíza8,0 % · 9 vozidel
  • ostatní26,5 % · 30 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
54,9 %
evidováno u 67 vozů
Tažné zařízení
6,6 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1991 je mezi ročníky Delty podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Lancie Delty

Proklepněte konkrétní Lancii Deltu 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.