Lancia Delta 1997

Evidováno
99
Způsobilost na STK
94,7 %
Ø nájezd (medián)
164 026 km
Dovezeno (94 ks)
95 %

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 466 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1997 eviduje registr Lancie Delty 99 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 16 vozů (16,2 %); ze zahraničí dovezeno 94 vozů (94,9 %).

Ročník 199794,7 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (49,5 %), 1.6 Benzín 76 kW (18,2 %), 1.9 Nafta (13,1 %).

Barevně převládá modrá-metal (24,2 %), druhá nejčastější je zelená-metal (21,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 466 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1996 (92,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 164 026 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 131 604 až 196 692 km. To odpovídá asi 5 656 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (39,5 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (94,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku33043,4 %
Brzdové zařízení20426,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9913,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav699,1 %
Řízení587,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
119×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
64×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
52×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
46×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
45×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
40×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
28×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
26×

Z registru vozidel

Složení Lancie Delty 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie7,4 % · 7 vozidel
  • Německo6,4 % · 6 vozidel
  • Německo (NDR)1,1 % · 1 vozidlo
  • Rakousko1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena84,0 % · 79 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj18,2 % · 85 prohlídek
  • Středočeský kraj14,4 % · 67 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj13,5 % · 63 prohlídek
  • ostatní53,9 % · 251 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza24,2 % · 24 vozidel
  • Zelená metalíza21,2 % · 21 vozidel
  • Červená základní19,2 % · 19 vozidel
  • Červená metalíza9,1 % · 9 vozidel
  • Černá8,1 % · 8 vozidel
  • ostatní18,2 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Airbag
26,1 %
evidováno u 31 vozů
Katalyzátor
24,4 %
evidováno u 29 vozů
ABS
21,8 %
evidováno u 26 vozů
Tažné zařízení
14,3 %
evidováno u 17 vozů
Klimatizace
10,9 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 3,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 50,0 %EURO 1 · 50,0 %

Jiné ročníky Lancie Delty

Proklepněte konkrétní Lancii Deltu 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.