Hyundai Trajet 2003

Evidováno
162
Způsobilost na STK
92,1 %
Ø nájezd (medián)
179 968 km
Dovezeno (53 ks)
33 %

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti, z 1 219 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2003 eviduje registr Hyundai Trajetu 162 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 34 vozů (21,0 %); ze zahraničí dovezeno 53 vozů (32,7 %).

Ročník 200392,1 %
Model celkem90,9 %
Značka celkem94,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 82 kW (59,9 %), 2.0 Benzín 100 kW (22,2 %), 2.0 Benzín+LPG 100 kW (5,6 %).

Nejčastější barva je modrá-metal (30,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 219 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 90,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 179 968 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 366 až 224 354 km. To odpovídá asi 7 825 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (40,7 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku94936,0 %
Brzdové zařízení58122,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení45317,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav31912,1 %
Výhledy1385,2 %
Řízení1365,2 %
Identifikace vozidla572,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
383×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
242×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
199×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
166×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
137×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
113×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
103×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
93×

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 82 kW9791,7 %–

Z registru vozidel

Složení Hyundai Trajetu 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo20,8 % · 11 vozidel
  • Rakousko7,5 % · 4 vozidla
  • Francie3,8 % · 2 vozidla
  • Lucembursko3,8 % · 2 vozidla
  • Belgie1,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země9,4 % · 5 vozidel
  • země neurčena52,8 % · 28 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha16,1 % · 196 prohlídek
  • Středočeský kraj13,5 % · 165 prohlídek
  • Královéhradecký kraj9,9 % · 121 prohlídek
  • ostatní60,5 % · 737 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza30,2 % · 49 vozidel
  • Stříbrná metalíza14,8 % · 24 vozidel
  • Černá10,5 % · 17 vozidel
  • Zelená metalíza8,0 % · 13 vozidel
  • Červená základní6,2 % · 10 vozidel
  • ostatní30,2 % · 49 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
75,5 %
evidováno u 142 vozů
Tažné zařízení
49,5 %
evidováno u 93 vozů
Katalyzátor
18,6 %
evidováno u 35 vozů
Airbag
9,0 %
evidováno u 17 vozů
Pohon na plyn
7,4 %
evidováno u 14 vozů
Klimatizace
5,9 %
evidováno u 11 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 12,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 91,7 %EURO 4 · 8,3 %

Jiné ročníky Hyundai Trajetu

Proklepněte konkrétní Hyundai Trajet 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.