Hyundai Trajet 2004
Způsobilé na 30 dnů 9,9 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 11,0 % bez plné způsobilosti, z 1 059 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Hyundai Trajet ročníku 2004 má v ČR 119 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 43 vozů (36,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 40,3 % (48 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 82 kW (52,1 %), 2.0 Benzín 100 kW (19,3 %), 2.0 Benzín 103 kW (9,2 %).
Barevně převládá stříbrná-metal (23,5 %), druhá nejčastější je modrá-metal (20,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 059 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 88,2 %. Model jako celek dosahuje 90,9 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 88,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 9,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 11,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,9 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2003 (92,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 181 573 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 141 423 až 228 949 km. To odpovídá asi 8 253 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (36,9 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (40,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 972 | 37,0 % |
| Brzdové zařízení | 583 | 22,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 484 | 18,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 308 | 11,7 % |
| Výhledy | 147 | 5,6 % |
| Řízení | 132 | 5,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 82 kW | 62 | 89,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Hyundai Trajetu 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo25,0 % · 12 vozidel
- Itálie14,6 % · 7 vozidel
- Francie12,5 % · 6 vozidel
- Lucembursko6,3 % · 3 vozidla
- Belgie4,2 % · 2 vozidla
- ostatní země12,5 % · 6 vozidel
- země neurčena25,0 % · 12 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha15,5 % · 164 prohlídek
- Středočeský kraj14,5 % · 154 prohlídek
- Královéhradecký kraj12,0 % · 127 prohlídek
- ostatní58,0 % · 614 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Stříbrná metalíza23,5 % · 28 vozidel
- Modrá metalíza20,2 % · 24 vozidel
- Šedá metalíza13,4 % · 16 vozidel
- Černá9,2 % · 11 vozidel
- Zelená metalíza6,7 % · 8 vozidel
- ostatní26,9 % · 32 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 17,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2004 je mezi ročníky Trajetu podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Hyundai Trajet 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.