Hyundai Trajet 2001

Evidováno
132
Způsobilost na STK
90,1 %
Ø nájezd (medián)
186 868 km
Dovezeno (93 ks)
70 %

Způsobilé na 30 dnů 7,5 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti, z 899 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2001 Hyundai Trajetu má v českých registrech 132 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu zůstává 31 vozů (23,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 93 vozů (70,5 %).

Ročník 200190,1 %
Model celkem90,9 %
Značka celkem94,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 82 kW (53,0 %), 2.0 Benzín 100 kW (25,8 %), 2.0 Benzín+LPG 100 kW (6,1 %).

Nejčastější barva je modrá-metal (44,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 899 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 90,1 %. Model jako celek dosahuje 90,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 90,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2000 (92,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 186 868 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 154 821 až 228 225 km. To odpovídá asi 7 475 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,6 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (70,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku67436,8 %
Brzdové zařízení39321,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení34018,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav22412,2 %
Řízení1287,0 %
Výhledy734,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
273×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
161×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
140×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
107×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
105×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
78×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
77×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
76×

Motorizace ročníku 2001

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 82 kW7089,2 %–

Z registru vozidel

Složení Hyundai Trajetu 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo16,1 % · 15 vozidel
  • Rakousko10,8 % · 10 vozidel
  • Itálie7,5 % · 7 vozidel
  • Lucembursko3,2 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko2,2 % · 2 vozidla
  • ostatní země4,3 % · 4 vozidla
  • země neurčena55,9 % · 52 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj13,5 % · 121 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,3 % · 93 prohlídek
  • Ústecký kraj9,3 % · 84 prohlídek
  • ostatní66,9 % · 601 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza44,7 % · 59 vozidel
  • Zelená metalíza8,3 % · 11 vozidel
  • Červená metalíza7,6 % · 10 vozidel
  • Černá6,1 % · 8 vozidel
  • Bílá5,3 % · 7 vozidel
  • ostatní28,0 % · 37 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
69,8 %
evidováno u 104 vozů
Tažné zařízení
54,4 %
evidováno u 81 vozů
Airbag
34,2 %
evidováno u 51 vozů
Katalyzátor
18,1 %
evidováno u 27 vozů
Klimatizace
11,4 %
evidováno u 17 vozů
Pohon na plyn
11,4 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 6,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 88,9 %EURO 4 · 11,1 %

Jiné ročníky Hyundai Trajetu

Proklepněte konkrétní Hyundai Trajet 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.