Hyundai Trajet 2000

Evidováno
81
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
176 677 km
Dovezeno (71 ks)
88 %

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti, z 419 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Hyundai Trajet ročníku 2000 má v ČR 81 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 10 vozů (12,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 87,7 % (71 vozů).

Ročník 200092,9 %
Model celkem90,9 %
Značka celkem94,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 100 kW (58,0 %), 2.0 Benzín+LPG 100 kW (16,0 %), 2.0 Benzín (16,0 %).

Nejčastější barva je modrá-metal (40,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 419 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 90,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 176 677 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 147 707 až 220 459 km. To odpovídá asi 6 795 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Královéhradeckém kraji (39,2 %), pak následují Zlínský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (87,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku34039,9 %
Brzdové zařízení19522,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15418,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10212,0 %
Řízení627,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
132×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
83×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
72×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
52×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
50×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
42×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
33×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
32×

Motorizace ročníku 2000

MotorPočetSTK~cena
2.0 Benzín 100 kW4793,0 %–

Z registru vozidel

Složení Hyundai Trajetu 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo19,7 % · 14 vozidel
  • Itálie8,5 % · 6 vozidel
  • Nizozemsko4,2 % · 3 vozidla
  • Belgie2,8 % · 2 vozidla
  • Dánsko1,4 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,8 % · 2 vozidla
  • země neurčena60,6 % · 43 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Královéhradecký kraj15,5 % · 65 prohlídek
  • Zlínský kraj13,4 % · 56 prohlídek
  • Středočeský kraj10,7 % · 45 prohlídek
  • ostatní60,4 % · 253 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza40,7 % · 33 vozidel
  • Šedá metalíza11,1 % · 9 vozidel
  • Zelená metalíza11,1 % · 9 vozidel
  • Černá9,9 % · 8 vozidel
  • Červená základní3,7 % · 3 vozidla
  • ostatní23,5 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
86,6 %
evidováno u 71 vozů
Tažné zařízení
46,3 %
evidováno u 38 vozů
Airbag
41,5 %
evidováno u 34 vozů
Pohon na plyn
25,6 %
evidováno u 21 vozů
Katalyzátor
23,2 %
evidováno u 19 vozů
Klimatizace
22,0 %
evidováno u 18 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 8,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2000 patří u Trajetu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hyundai Trajetu

Proklepněte konkrétní Hyundai Trajet 2000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.