Hyundai Trajet 2002

Evidováno
154
Způsobilost na STK
92,4 %
Ø nájezd (medián)
188 033 km
Dovezeno (68 ks)
44 %

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 1 082 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2002 Hyundai Trajetu má v českých registrech 154 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 30 vozů (19,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 68 vozů (44,2 %).

Ročník 200292,4 %
Model celkem90,9 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai Trajetu 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
8 let86,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 82 kW (62,3 %), 2.0 Benzín 100 kW (22,7 %), 2.0 Benzín+LPG 100 kW (7,8 %).

Nejčastější barva je modrá-metal (41,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 082 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 92,4 %. Model jako celek dosahuje 90,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2001 (90,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 188 033 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 141 031 až 234 092 km. To odpovídá asi 7 835 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (37,7 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (44,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku93638,0 %
Brzdové zařízení47819,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení45918,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav29712,1 %
Řízení1566,3 %
Výhledy1365,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
354×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
201×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
189×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
126×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
123×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
121×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
116×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
100×

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 82 kW9692,4 %–

Z registru vozidel

Složení Hyundai Trajetu 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo23,5 % · 16 vozidel
  • Itálie10,3 % · 7 vozidel
  • Rakousko7,4 % · 5 vozidel
  • Lucembursko2,9 % · 2 vozidla
  • Belgie1,5 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,9 % · 2 vozidla
  • země neurčena51,5 % · 35 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj15,0 % · 162 prohlídek
  • Středočeský kraj13,1 % · 142 prohlídek
  • Královéhradecký kraj11,6 % · 126 prohlídek
  • ostatní60,3 % · 652 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza41,6 % · 64 vozidel
  • Stříbrná metalíza13,6 % · 21 vozidel
  • Zelená metalíza9,7 % · 15 vozidel
  • Šedá metalíza7,8 % · 12 vozidel
  • Stříbrná4,5 % · 7 vozidel
  • ostatní22,7 % · 35 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
69,4 %
evidováno u 125 vozů
Tažné zařízení
56,7 %
evidováno u 102 vozů
Airbag
45,6 %
evidováno u 82 vozů
Katalyzátor
17,2 %
evidováno u 31 vozů
Pohon na plyn
11,1 %
evidováno u 20 vozů
Klimatizace
7,2 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 8,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 100,0 %

Jiné ročníky Hyundai Trajetu

Proklepněte konkrétní Hyundai Trajet 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.