Hyundai Sonata 2006

Evidováno
158
Způsobilost na STK
94,5 %
Ø nájezd (medián)
144 789 km
Dovezeno (17 ks)
11 %

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 1 616 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2006 eviduje registr Hyundai Sonaty 158 vozů. V provozu jich zůstává 68 vozů (43,0 %); ze zahraničí dovezeno 17 vozů (10,8 %).

Ročník 200694,5 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai Sonaty 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 3,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,9 % -
6 let94,0 % -
8 let94,7 % -
10 let89,2 % -
12 let90,3 % -
14 let88,4 % -
16 let94,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Benzín 118 kW (52,5 %), 2.0 Nafta 103 kW (32,3 %), 2.4 Benzín+LPG 118 kW (12,7 %).

Nejčastější barva je stříbrná-metal (31,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 616 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 94,5 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 144 789 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 102 761 až 193 978 km. To odpovídá asi 7 239 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (52,0 %), pak následují Středočeský kraj a Plzeňský kraj.

Podíl dovozů (10,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku67736,8 %
Brzdové zařízení40522,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení40121,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1357,3 %
Řízení955,2 %
Výhledy744,0 %
Identifikace vozidla553,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
262×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
154×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
132×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
128×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
102×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
85×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
84×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
74×

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
2.4 Benzín 118 kW8394,9 %–
2.0 Nafta 103 kW5194,2 %–

Z registru vozidel

Složení Hyundai Sonaty 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo23,5 % · 4 vozidla
  • Rakousko23,5 % · 4 vozidla
  • Slovensko11,8 % · 2 vozidla
  • Dánsko5,9 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)5,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země17,6 % · 3 vozidla
  • země neurčena11,8 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha24,1 % · 389 prohlídek
  • Středočeský kraj12,9 % · 209 prohlídek
  • Plzeňský kraj9,3 % · 150 prohlídek
  • ostatní53,7 % · 868 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza31,0 % · 49 vozidel
  • Šedá metalíza20,9 % · 33 vozidel
  • Černá13,3 % · 21 vozidel
  • Bílá8,2 % · 13 vozidel
  • Hnědá metalíza5,7 % · 9 vozidel
  • ostatní20,9 % · 33 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
74,7 %
evidováno u 148 vozů
Tažné zařízení
20,2 %
evidováno u 40 vozů
Katalyzátor
16,7 %
evidováno u 33 vozů
Pohon na plyn
12,6 %
evidováno u 25 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 32,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 100,0 %

Jiné ročníky Hyundai Sonaty

Proklepněte konkrétní Hyundai Sonatu 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.