Hyundai Sonata 2008

Evidováno
110
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
141 347 km
Dovezeno (3 ks)
3 %

Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 1 256 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2008 eviduje registr Hyundai Sonaty 110 vozů. V provozu jich zůstává 65 vozů (59,1 %); ze zahraničí dovezeno 3 vozy (2,7 %).

Ročník 200893,9 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai Sonaty 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 0,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky91,3 % -
6 let99,0 % -
8 let94,6 % -
10 let88,2 % -
12 let90,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Benzín 118 kW (36,4 %), 2.0 Nafta 110 kW (28,2 %), 2.0 Nafta 103 kW (23,6 %).

Nejčastější barva je stříbrná-metal (41,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 256 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 93,9 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 141 347 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 88 225 až 201 560 km. To odpovídá asi 7 853 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (51,2 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (2,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku42633,0 %
Brzdové zařízení30523,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení27020,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav886,8 %
Výhledy786,0 %
Řízení755,8 %
Identifikace vozidla503,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
162×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
111×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
94×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
89×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
84×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
71×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
49×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
45×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
2.4 Benzín 118 kW4095,0 %–

Z registru vozidel

Složení Hyundai Sonaty 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie33,3 % · 1 vozidlo
  • Rakousko33,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena33,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha20,3 % · 255 prohlídek
  • Středočeský kraj10,0 % · 126 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj9,3 % · 117 prohlídek
  • ostatní60,4 % · 758 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza41,8 % · 46 vozidel
  • Černá12,7 % · 14 vozidel
  • Šedá9,1 % · 10 vozidel
  • Černá metalíza7,3 % · 8 vozidel
  • Modrá metalíza7,3 % · 8 vozidel
  • ostatní21,8 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
83,7 %
evidováno u 113 vozů
Tažné zařízení
15,6 %
evidováno u 21 vozů
Katalyzátor
14,8 %
evidováno u 20 vozů
Pohon na plyn
11,1 %
evidováno u 15 vozů
Airbag
5,2 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 34,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 100,0 %

Jiné ročníky Hyundai Sonaty

Proklepněte konkrétní Hyundai Sonatu 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.