Hyundai Sonata 2003
Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti, z 1 362 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Hyundai Sonatu ročníku 2003 eviduje registr 164 vozů. Aktivně jezdí 50 vozů (30,5 %), dovoz tvoří 7,9 % ročníku (13 vozů).
Jak ročník stárne
Hyundai Sonaty 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 14 let klesla plná způsobilost o 14,5 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 94,0 % | - |
| 8 let | 87,5 % | - |
| 10 let | 86,8 % | - |
| 12 let | 91,7 % | - |
| 14 let | 79,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 96 kW (59,8 %), 2.7 Benzín 126 kW (28,7 %), 2.0 Benzín+LPG 96 kW (4,3 %).
Barevně převládá šedá-metal (19,5 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (18,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 362 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 92,0 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 156 131 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 111 836 až 209 497 km. To odpovídá asi 6 788 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (38,0 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (7,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 892 | 41,1 % |
| Brzdové zařízení | 521 | 24,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 422 | 19,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 189 | 8,7 % |
| Řízení | 92 | 4,2 % |
| Identifikace vozidla | 54 | 2,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2003
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 96 kW | 98 | 92,6 % | – |
| 2.7 Benzín 126 kW | 47 | 90,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Hyundai Sonaty 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo15,4 % · 2 vozidla
- Dánsko7,7 % · 1 vozidlo
- Itálie7,7 % · 1 vozidlo
- Slovensko7,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena61,5 % · 8 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha14,7 % · 200 prohlídek
- Středočeský kraj13,7 % · 186 prohlídek
- Moravskoslezský kraj10,3 % · 140 prohlídek
- ostatní61,4 % · 836 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza19,5 % · 32 vozidel
- Stříbrná metalíza18,3 % · 30 vozidel
- Zelená metalíza18,3 % · 30 vozidel
- Černá14,0 % · 23 vozidel
- Zlatá metalíza7,3 % · 12 vozidel
- ostatní22,6 % · 37 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 12,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2003 je mezi ročníky Sonaty podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Hyundai Sonatu 2003
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.