Hyundai Sonata 2009

Evidováno
75
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
133 314 km
Dovezeno (2 ks)
3 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 844 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Hyundai Sonata ročníku 2009 má v ČR 75 vozů. V provozu jich zůstává 44 vozů (58,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 2,7 % (2 vozy).

Ročník 200993,8 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai Sonaty 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 0,9 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,6 % -
6 let85,1 % -
8 let93,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (48,0 %), 2.4 Benzín 118 kW (28,0 %), 2.4 Benzín+LPG 118 kW (8,0 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (21,3 %), druhá nejčastější je šedá-metal (16,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 844 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 133 314 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 81 895 až 197 092 km. To odpovídá asi 7 842 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (39,9 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (2,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku20539,4 %
Brzdové zařízení19437,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12123,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
89×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
66×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
51×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
50×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
33×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
29×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
28×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
23×

Z registru vozidel

Složení Hyundai Sonaty 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Dánsko50,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena50,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha17,8 % · 150 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj14,2 % · 120 prohlídek
  • Středočeský kraj12,6 % · 106 prohlídek
  • ostatní55,5 % · 468 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza21,3 % · 16 vozidel
  • Šedá metalíza16,0 % · 12 vozidel
  • Černá13,3 % · 10 vozidel
  • Červená metalíza12,0 % · 9 vozidel
  • Černá metalíza10,7 % · 8 vozidel
  • ostatní26,7 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
79,8 %
evidováno u 67 vozů
Tažné zařízení
23,8 %
evidováno u 20 vozů
Katalyzátor
19,0 %
evidováno u 16 vozů
Klimatizace
19,0 %
evidováno u 16 vozů
Airbag
19,0 %
evidováno u 16 vozů
Pohon na plyn
10,7 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 39,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 97,0 %EURO 3 · 3,0 %

Jiné ročníky Hyundai Sonaty

Proklepněte konkrétní Hyundai Sonatu 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.