Hyundai Elantra 2011

Evidováno
164
Způsobilost na STK
93,2 %
Ø nájezd (medián)
94 161 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 1 593 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 80 322 Kčmedián 91 941 Kčdo 104 296 Kč

V roce 2011 eviduje registr Hyundai Elantry 164 vozů. V provozu jich zůstává 127 vozů (77,4 %); ze zahraničí dovezeno 0 vozů (0,0 %).

Ročník 201193,2 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai Elantry 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 12,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,9 % -
6 let91,2 % -
8 let92,3 % -
10 let90,9 % -
12 let89,3 % -
14 let83,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 97 kW (92,7 %), 1.6 Benzín+LPG 97 kW (7,3 %).

Barevně převládá černá-metal (20,7 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (18,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 593 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 93,2 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 94 161 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 56 954 až 142 675 km. To odpovídá asi 6 277 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,8 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24530,3 %
Podvozek a části připevněné k podvozku23429,0 %
Brzdové zařízení21526,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav617,5 %
Řízení536,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
82×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
78×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
71×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
70×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
46×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
34×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
27×
8
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
26×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 97 kW15293,4 %91 941 Kč

Cenový odhad

80 322
od Kč
91 941
medián Kč
104 296
do Kč

Při nájezdu kolem 168 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km159 000 Kč
100 000 km120 000 Kč
150 000 km99 000 Kč
200 000 km78 000 Kč
250 000 km65 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Hyundai Elantry ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 91 941 Kč (při mediánovém nájezdu 167 752 km). Běžné rozpětí je od 80 322 do 104 296 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 120 420 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 80 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 159 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 65 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Hyundai Elantry 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj12,7 % · 203 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,6 % · 185 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,2 % · 163 prohlídek
  • ostatní65,4 % · 1 042 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza20,7 % · 34 vozidel
  • Stříbrná metalíza18,9 % · 31 vozidel
  • Bílá14,0 % · 23 vozidel
  • Modrá metalíza13,4 % · 22 vozidel
  • Hnědá metalíza7,9 % · 13 vozidel
  • ostatní25,0 % · 41 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
79,4 %
evidováno u 135 vozů
Tažné zařízení
10,6 %
evidováno u 18 vozů
Katalyzátor
9,4 %
evidováno u 16 vozů
Pohon na plyn
8,8 %
evidováno u 15 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 46,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,5 %EURO 6 · 2,5 %

Jiné ročníky Hyundai Elantry

Proklepněte konkrétní Hyundai Elantru 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.