Hyundai Elantra 1992

Evidováno
61
Způsobilost na STK
93,7 %
Ø nájezd (medián)
158 758 km
Dovezeno (30 ks)
49 %

Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 2,5 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 118 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 33,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Hyundai Elantru ročníku 1992 eviduje registr 61 vozů. Aktivně jezdí 7 vozů (11,5 %), dovoz tvoří 49,2 % ročníku (30 vozů).

Ročník 199293,7 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem94,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (88,5 %), 1.5 Benzín (6,6 %), 1.6 Benzín 84 kW (4,9 %).

Barevně převládá šedá-metal (18,0 %), druhá nejčastější je červená-základní (14,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 118 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 93,7 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 2,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 158 758 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 137 068 až 194 112 km. To odpovídá asi 4 669 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (57,9 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Liberecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (49,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
5×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
4×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
3×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
2×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
2×
7
Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení).
Výhledy · kód 3.5.1.2
2×
8
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
1×

Z registru vozidel

Složení Hyundai Elantry 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo3,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena96,7 % · 29 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha9,3 % · 11 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj5,1 % · 6 prohlídek
  • Liberecký kraj1,7 % · 2 prohlídky
  • ostatní83,9 % · 99 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza18,0 % · 11 vozidel
  • Červená základní14,8 % · 9 vozidel
  • Červená metalíza9,8 % · 6 vozidel
  • Modrá metalíza9,8 % · 6 vozidel
  • Stříbrná9,8 % · 6 vozidel
  • ostatní37,7 % · 23 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
58,1 %
evidováno u 36 vozů
Tažné zařízení
27,4 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Hyundai Elantry

Proklepněte konkrétní Hyundai Elantru 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.