Hyundai Elantra 2000

Evidováno
177
Způsobilost na STK
92,6 %
Ø nájezd (medián)
146 452 km
Dovezeno (76 ks)
43 %

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 1 205 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2000 Hyundai Elantry má v českých registrech 177 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 30 vozů (16,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 76 vozů (42,9 %).

Ročník 200092,6 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem94,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 79 kW (75,7 %), 2.0 Benzín 104 kW (15,8 %), 1.6 Benzín (3,4 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (21,5 %), druhá nejčastější je modrá-metal (16,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 205 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 92,6 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (93,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 146 452 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 117 474 až 182 952 km. To odpovídá asi 5 633 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (43,3 %), pak následují Jihočeský kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (42,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku44040,2 %
Brzdové zařízení25623,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení20218,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav11910,9 %
Řízení777,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
178×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
92×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
90×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
80×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
58×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
47×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
43×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
42×

Motorizace ročníku 2000

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 79 kW13492,2 %–

Z registru vozidel

Složení Hyundai Elantry 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo3,9 % · 3 vozidla
  • země neurčena96,1 % · 73 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj7,0 % · 84 prohlídek
  • Jihočeský kraj4,7 % · 57 prohlídek
  • Královéhradecký kraj4,4 % · 53 prohlídek
  • ostatní83,9 % · 1 011 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza21,5 % · 38 vozidel
  • Modrá metalíza16,4 % · 29 vozidel
  • Zelená metalíza12,4 % · 22 vozidel
  • Zlatá metalíza11,3 % · 20 vozidel
  • Šedá metalíza7,3 % · 13 vozidel
  • ostatní31,1 % · 55 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Airbag
61,8 %
evidováno u 94 vozů
Tažné zařízení
38,8 %
evidováno u 59 vozů
Katalyzátor
38,8 %
evidováno u 59 vozů
ABS
28,9 %
evidováno u 44 vozů
Klimatizace
6,6 %
evidováno u 10 vozů
Pohon na plyn
5,9 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 6,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 100,0 %

Jiné ročníky Hyundai Elantry

Proklepněte konkrétní Hyundai Elantru 2000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.