Citroën C4 Cactus 2019

1.2 Benzín 81 kW

Kód motoru: HN05 · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
81 kW
Výkon (110 k)
~1 200 cm³
Objem
4,7 l/100 km
Ø spotřeba
109 g/km
Ø CO₂
194 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 145 kg· rozvor 2 595 mm· délka 4 169 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.

Evidováno
106
V provozu
105
Způsobilost na STK
97,4 %
STK kontrol
381

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 381 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 208 551 Kčmedián 218 160 Kčdo 230 000 Kč

První nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 Cactus ročníku 2019 je 1.2 Benzín 81 kW - registr eviduje 106 vozů (84,1 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HN05 (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,4 %
Ročník celkem97,6 %
Model celkem95,9 %
Značka celkem93,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,4 % (381 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 97,6 %).

Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.2 Benzín 96 kW (98,3 %).

Na co se zaměřit u motorizace 1.2 Benzín 81 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,74×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 654 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.18 let272

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,6 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 669 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 106 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

HN05
84,0 %89 ks
HN04
15,1 %16 ks
HM01
0,9 %1 ks

Cenový odhad

208 551
od Kč
218 160
medián Kč
230 000
do Kč

Při nájezdu kolem 57 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km242 000 Kč
50 000 km221 000 Kč
75 000 km199 000 Kč
100 000 km192 000 Kč
125 000 km182 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.2 Benzín 81 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 218 160 Kč (při typickém nájezdu 57 207 km). Běžné rozmezí je 208 551–230 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2019 (215 870 Kč).

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 242 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 182 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4 Cactus

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Cactus 2019 1.2 Benzín 81 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.