Citroën C4 Cactus 2018
1.2 Benzín 81 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.
Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 494 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 172 450 Kčmedián 195 000 Kčdo 209 000 Kč
První nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 Cactus ročníku 2018 je 1.2 Benzín 81 kW - registr eviduje 113 vozů (68,1 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HN04 (další 3 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 97,8 % |
| 100-200 000 km | 90,6 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,9 % (494 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 96,5 %).
Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.2 Benzín 81 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1 | A | 1,36× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 8 let | 272 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 113 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 106 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 230 000 Kč |
| 100 000 km | 199 000 Kč |
| 150 000 km | 173 000 Kč |
| 200 000 km | 140 000 Kč |
| 250 000 km | 121 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 81 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 195 000 Kč (při typickém nájezdu 105 689 km). Běžné rozmezí je 172 450–209 000 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2018 (195 000 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 230 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 121 000 Kč.