BMW X6 2017

Evidováno
151
Způsobilost na STK
97,6 %
Ø nájezd (medián)
79 150 km
Dovezeno (20 ks)
13 %

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 845 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 604 306 Kčmedián 676 760 Kčdo 799 000 Kč

V roce 2017 eviduje registr BMW X6 151 vozů. V provozu jich zůstává 143 vozů (94,7 %); ze zahraničí dovezeno 20 vozů (13,2 %).

Ročník 201797,6 %
Model celkem96,9 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 190 kW (41,7 %), 3.0 Nafta 230 kW (35,8 %), 3.0 Nafta 280 kW (15,9 %).

Nejčastější barva je černá (35,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 845 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 96,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 45,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 79 150 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 38 082 až 119 654 km. To odpovídá asi 8 794 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (52,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (13,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
24×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
11×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
8×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
7×
5
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
7×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
6×
7
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
6×
8
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
4×

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 190 kW6397,4 %689 628 Kč
3.0 Nafta 230 kW5498,6 %651 114 Kč

Cenový odhad

604 306
od Kč
676 760
medián Kč
799 000
do Kč

Při nájezdu kolem 150 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km942 000 Kč
100 000 km770 000 Kč
150 000 km677 000 Kč
200 000 km603 000 Kč
250 000 km567 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW X6 ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 676 760 Kč (při mediánovém nájezdu 149 958 km). Běžné rozpětí je od 604 306 do 799 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 870 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 539 883 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 942 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 567 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW X6 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko40,0 % · 8 vozidel
  • Německo30,0 % · 6 vozidel
  • Belgie5,0 % · 1 vozidlo
  • Francie5,0 % · 1 vozidlo
  • Itálie5,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země10,0 % · 2 vozidla
  • země neurčena5,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha52,9 % · 470 prohlídek
  • Jihomoravský kraj25,2 % · 224 prohlídek
  • Středočeský kraj21,8 % · 194 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá35,8 % · 54 vozidel
  • Bílá28,5 % · 43 vozidel
  • Šedá22,5 % · 34 vozidel
  • Červená6,6 % · 10 vozidel
  • Hnědá4,6 % · 7 vozidel
  • ostatní2,0 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
34,2 %
evidováno u 202 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 42,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,0 %EURO 5 · 2,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 591 vozů BMW X6 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
94,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
54,3 %
vyvezeno 44,8 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky BMW X6

Proklepněte konkrétní BMW X6 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.