Audi S Series 2010

Evidováno
75
Způsobilost na STK
97,2 %
Ø nájezd (medián)
159 695 km
Dovezeno (42 ks)
56 %

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 669 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2010 Audi S Seriesu má v českých registrech 75 vozů. V provozu zůstává 53 vozů (70,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 42 vozů (56,0 %).

Ročník 201097,2 %
Model celkem95,2 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 245 kW (62,7 %), 4.2 Benzín 260 kW (20,0 %), 2.0 Benzín 195 kW (17,3 %).

Barevně převládá černá (25,3 %), druhá nejčastější je bílá (17,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 669 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 95,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2009 (95,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 159 695 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 106 192 až 206 178 km. To odpovídá asi 9 981 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (43,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (56,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
27×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
13×
3
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
12×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
11×
5
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
9×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
9×
7
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
9×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
9×

Motorizace ročníku 2010

MotorPočetSTK~cena
3.0 Benzín 245 kW4797,4 %–

Z registru vozidel

Složení Audi S Seriesu 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo45,2 % · 19 vozidel
  • Polsko19,0 % · 8 vozidel
  • Slovensko7,1 % · 3 vozidla
  • Belgie4,8 % · 2 vozidla
  • Itálie4,8 % · 2 vozidla
  • ostatní země16,7 % · 7 vozidel
  • země neurčena2,4 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha23,9 % · 160 prohlídek
  • Středočeský kraj16,9 % · 113 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,8 % · 99 prohlídek
  • ostatní44,4 % · 297 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá25,3 % · 19 vozidel
  • Bílá17,3 % · 13 vozidel
  • Černá metalíza16,0 % · 12 vozidel
  • Červená9,3 % · 7 vozidel
  • Šedá metalíza8,0 % · 6 vozidel
  • ostatní24,0 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
37,2 %
evidováno u 54 vozů
Tažné zařízení
6,9 %
evidováno u 10 vozů
Katalyzátor
5,5 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 57,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 78,6 %EURO 4 · 19,0 %EURO 6 · 2,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2010 patří u S Seriesu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Audi S Seriesu

Proklepněte konkrétní Audi S Series 2010

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.