Audi S Series 2000
Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 1 388 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2000 eviduje registr Audi S Seriesu 176 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 101 vozů (57,4 %); ze zahraničí dovezeno 124 vozů (70,5 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 154 kW (27,8 %), 4.2 Benzín 250 kW (25,0 %), 4.2 Benzín 265 kW (23,9 %).
Barevně převládá černá (20,5 %), druhá nejčastější je černá-metal (13,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 388 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 95,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 219 544 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 175 531 až 265 097 km. To odpovídá asi 8 444 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (37,8 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (70,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 555 | 32,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 352 | 20,9 % |
| Brzdové zařízení | 293 | 17,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 189 | 11,2 % |
| Výhledy | 119 | 7,1 % |
| Řízení | 107 | 6,3 % |
| Identifikace vozidla | 71 | 4,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2000
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.8 Benzín 154 kW | 49 | 92,5 % | – |
| 4.2 Benzín 250 kW | 44 | 94,0 % | – |
| 4.2 Benzín 265 kW | 42 | 95,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Audi S Seriesu 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie19,4 % · 24 vozidel
- Německo11,3 % · 14 vozidel
- Švýcarsko11,3 % · 14 vozidel
- Polsko4,8 % · 6 vozidel
- Rakousko1,6 % · 2 vozidla
- ostatní země1,6 % · 2 vozidla
- země neurčena50,0 % · 62 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj15,5 % · 215 prohlídek
- Středočeský kraj13,8 % · 191 prohlídek
- Hlavní město Praha11,7 % · 163 prohlídek
- ostatní59,0 % · 819 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá20,5 % · 36 vozidel
- Černá metalíza13,1 % · 23 vozidel
- Modrá metalíza11,9 % · 21 vozidel
- Stříbrná metalíza11,9 % · 21 vozidel
- Šedá metalíza10,8 % · 19 vozidel
- ostatní31,8 % · 56 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 33,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2000 je mezi ročníky S Seriesu podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Audi S Series 2000
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.