Kód motoru

Motor CAK

Kompletní recenze motoru CAK: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 245 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
245 kW
Výkon (333 k)
~2 995 cm³
Objem
9,6 l/100 km
Ø spotřeba
224 g/km
Ø CO₂
250 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 822 kg· Produkce 2009-2011· Ø stáří provozovaných vozidel 16 let (medián 16 let)· Pořadí popularity #3545
Evidováno
193
V provozu
133
Způsobilost na STK
96,5 %
STK kontrol
1 226

Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 1 226 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

CAK je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 193 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Audi.

Jedná se o benzinový šestiválec o objemu 2 995 cm³ a výkonu 245 kW (333 HP). Vyráběl se v letech 2009–2011.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let95,8 %237 kontrol
Stáří 8–12 let97,0 %493 kontrol
Stáří 13+ let96,2 %496 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,1 %275 kontrol
100 000–200 000 km97,0 %564 kontrol
200 000–300 000 km96,5 %424 kontrol
Nad 300 000 km56 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 226 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla10× (21,7 %)
Obtěžování okolí10× (21,7 %)
Výhledy10× (21,7 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9× (19,6 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení4× (8,7 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,1 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 287 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor CAK

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
4×
B
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.4
2×

Vozidla s motorem CAK

Značka a modelPočet
Audi S4106
Audi S548
Audi S5 Cabriolet17
Audi A47
Audi A5 Cabriolet5
Audi S4 Avant3
Audi Audi S42
Audi A6 3,0t1
Audi Audi S51
Audi Audi S5 Cabriolet1
Audi S5 Cabriolet 3,0 Tsfi V61
Audi S5 Coup-1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru CAK podle modelu.

Značka a modelSTK
Audi S495,5 %
Audi S597,6 %
Audi S5 Cabriolet97,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód CAK nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Audi S4 (2009–2012): 106 kusů
  • Audi S5 (2010–2011): 48 kusů
  • Audi S5 Cabriolet (2010–2011): 17 kusů
  • Audi A4 (2009): 7 kusů
  • Audi A5 Cabriolet (2009): 5 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 100 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2010 (49 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 93 vozidel s tímto motorem.

2010
2009 (32)2012 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha41 vozidel
Středočeský kraj28 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem CAK podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod111 163 km
  • medián177 111 km
  • čtvrtina prohlídek nad222 414 km

Z 1 191 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20093253,1 %
20104949,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem CAK

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.