Audi S Series 2008

Evidováno
156
Způsobilost na STK
95,9 %
Ø nájezd (medián)
172 078 km
Dovezeno (94 ks)
60 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 1 399 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Audi S Series ročníku 2008 má v ČR 156 vozů. V provozu jich zůstává 109 vozů (69,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 60,3 % (94 vozů).

Ročník 200895,9 %
Model celkem95,2 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi S Seriesu 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 3,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,8 % -
14 let93,4 % -
16 let93,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.2 Benzín 260 kW (46,8 %), 5.2 Benzín 331 kW (30,8 %), 2.0 Benzín 195 kW (19,2 %).

Barevně převládá bílá (23,7 %), druhá nejčastější je černá (19,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 399 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 95,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 172 078 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 110 856 až 215 072 km. To odpovídá asi 9 560 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (41,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (60,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku12137,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8325,6 %
Výhledy6620,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5416,7 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
33×
2
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
31×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
25×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
25×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
21×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
17×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
17×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
17×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
4.2 Benzín 260 kW7397,1 %–
5.2 Benzín 331 kW4895,7 %–

Z registru vozidel

Složení Audi S Seriesu 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo67,0 % · 63 vozidel
  • Itálie7,4 % · 7 vozidel
  • Polsko6,4 % · 6 vozidel
  • Švýcarsko5,3 % · 5 vozidel
  • Nizozemsko3,2 % · 3 vozidla
  • ostatní země8,5 % · 8 vozidel
  • země neurčena2,1 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha20,8 % · 291 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,2 % · 226 prohlídek
  • Středočeský kraj13,0 % · 182 prohlídek
  • ostatní50,0 % · 700 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá23,7 % · 37 vozidel
  • Černá19,9 % · 31 vozidel
  • Černá metalíza15,4 % · 24 vozidel
  • Šedá8,3 % · 13 vozidel
  • Šedá metalíza8,3 % · 13 vozidel
  • ostatní24,4 % · 38 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
44,2 %
evidováno u 111 vozů
Katalyzátor
8,4 %
evidováno u 21 vozů
Tažné zařízení
6,0 %
evidováno u 15 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 94,1 %EURO 5 · 4,2 %EURO 3 · 1,7 %

Jiné ročníky Audi S Seriesu

Proklepněte konkrétní Audi S Series 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.