Audi S Series 2001

Evidováno
83
Způsobilost na STK
95,3 %
Ø nájezd (medián)
223 113 km
Dovezeno (70 ks)
84 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 542 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Audi S Series ročníku 2001 má v ČR 83 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 46 vozů (55,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 84,3 % (70 vozů).

Ročník 200195,3 %
Model celkem95,2 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 154 kW (42,2 %), 4.2 Benzín 250 kW (28,9 %), 4.2 Benzín 265 kW (21,7 %).

Barevně převládá černá-metal (21,7 %), druhá nejčastější je černá (15,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 542 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 95,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2000 (93,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 223 113 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 182 694 až 262 680 km. To odpovídá asi 8 925 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (36,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (84,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku25933,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení18023,0 %
Brzdové zařízení12616,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav8711,1 %
Řízení769,7 %
Výhledy536,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
69×
2
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
57×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
53×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
48×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
45×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
40×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
33×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
33×

Z registru vozidel

Složení Audi S Seriesu 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švýcarsko24,3 % · 17 vozidel
  • Itálie15,7 % · 11 vozidel
  • Německo5,7 % · 4 vozidla
  • Francie1,4 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko1,4 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,9 % · 2 vozidla
  • země neurčena48,6 % · 34 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj16,6 % · 90 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,4 % · 89 prohlídek
  • Středočeský kraj12,2 % · 66 prohlídek
  • ostatní54,8 % · 297 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza21,7 % · 18 vozidel
  • Černá15,7 % · 13 vozidel
  • Modrá metalíza15,7 % · 13 vozidel
  • Šedá15,7 % · 13 vozidel
  • Šedá metalíza12,0 % · 10 vozidel
  • ostatní19,3 % · 16 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
44,9 %
evidováno u 62 vozů
Airbag
22,5 %
evidováno u 31 vozů
Katalyzátor
17,4 %
evidováno u 24 vozů
Klimatizace
13,0 %
evidováno u 18 vozů
Tažné zařízení
10,9 %
evidováno u 15 vozů
ASR
6,5 %
evidováno u 9 vozů
Pohon na plyn
5,8 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 34,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 89,4 %EURO 2 · 10,6 %

Jiné ročníky Audi S Seriesu

Proklepněte konkrétní Audi S Series 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.