Audi Q5 2017

Evidováno
202
Způsobilost na STK
97,8 %
Ø nájezd (medián)
88 966 km
Dovezeno (40 ks)
20 %

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 1 007 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 440 000 Kčmedián 500 000 Kčdo 579 336 Kč

Ročník 2017 Audi Q5 má v českých registrech 202 vozů. V provozu zůstává 200 vozů (99,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 40 vozů (19,8 %).

Ročník 201797,8 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi Q5 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 % -
6 let97,7 % -
8 let97,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (85,6 %), 2.0 Benzín 185 kW (7,4 %), 2.0 Nafta 120 kW (3,5 %).

Barevně převládá bílá (26,2 %), druhá nejčastější je šedá (24,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 007 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2016 (96,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 88 966 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 52 728 až 130 523 km. To odpovídá asi 9 885 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (46,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
64×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
13×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
12×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
10×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
9×
6
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
8×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
8×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
8×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 378 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 140 kW17398,0 %485 000 Kč

Cenový odhad

440 000
od Kč
500 000
medián Kč
579 336
do Kč

Při nájezdu kolem 159 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km663 000 Kč
100 000 km575 000 Kč
150 000 km503 000 Kč
200 000 km443 000 Kč
250 000 km401 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi Q5 ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 500 000 Kč (při mediánovém nájezdu 159 342 km). Běžné rozpětí je od 440 000 do 579 336 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 604 779 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 391 068 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 663 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 401 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi Q5 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo65,0 % · 26 vozidel
  • Dánsko7,5 % · 3 vozidla
  • Itálie7,5 % · 3 vozidla
  • Belgie5,0 % · 2 vozidla
  • Polsko5,0 % · 2 vozidla
  • ostatní země7,5 % · 3 vozidla
  • země neurčena2,5 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,4 % · 467 prohlídek
  • Jihomoravský kraj29,9 % · 301 prohlídek
  • Středočeský kraj23,7 % · 239 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá26,2 % · 53 vozidel
  • Šedá24,3 % · 49 vozidel
  • Černá23,3 % · 47 vozidel
  • Modrá17,3 % · 35 vozidel
  • Hnědá4,0 % · 8 vozidel
  • ostatní5,0 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
31,6 %
evidováno u 194 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 59,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,9 %EURO 5 · 1,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 613 vozů Audi Q5 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
82,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
80,9 %
vyvezeno 18,3 % · zaniklo 0,2 %

Jiné ročníky Audi Q5

Proklepněte konkrétní Audi Q5 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.