Audi A6 1994
Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti, z 622 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Audi A6 ročníku 1994 eviduje registr 105 vozů. Aktivně jezdí 29 vozů (27,6 %), dovoz tvoří 65,7 % ročníku (69 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta (26,7 %), 2.6 Benzín 110 kW (21,9 %), 2.5 Nafta 103 kW (13,3 %).
Barevně převládá šedá-metal (20,0 %), druhá nejčastější je modrá-tmavá (14,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 622 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 91,4 %. Model jako celek dosahuje 95,0 %, tento ročník je tedy o 3,6 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 91,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 306 785 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 237 573 až 367 055 km. To odpovídá asi 9 587 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,1 %), pak následují Královéhradecký kraj a Ústecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (65,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 438 | 37,2 % |
| Brzdové zařízení | 270 | 22,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 177 | 15,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 149 | 12,7 % |
| Řízení | 89 | 7,6 % |
| Výhledy | 54 | 4,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Audi A6 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo15,9 % · 11 vozidel
- Německo (NDR)2,9 % · 2 vozidla
- Belgie1,4 % · 1 vozidlo
- Itálie1,4 % · 1 vozidlo
- země neurčena78,3 % · 54 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj12,4 % · 77 prohlídek
- Královéhradecký kraj11,1 % · 69 prohlídek
- Ústecký kraj7,4 % · 46 prohlídek
- ostatní69,1 % · 430 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza20,0 % · 21 vozidel
- Modrá tmavá14,3 % · 15 vozidel
- Černá12,4 % · 13 vozidel
- Zelená metalíza11,4 % · 12 vozidel
- Bílá9,5 % · 10 vozidel
- ostatní32,4 % · 34 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 4,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1994 je mezi ročníky A6 podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Audi A6 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.