BĚLOHRADSKÝ spol. s r.o., Brněnská 1242
Brněnská 1242, 66501 Rosice
Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 2,5 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 261 178 prohlídek)
Způsobilost na STK 95,5 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 49 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Statistika stanice v Rosicích podle veřejných záznamů: 261 178 kontrol celkem, medián délky prohlídky 49 min, plná způsobilost 95,5 %.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 26 727 prohlídek, které Brněnská 1242, 66501 Rosice zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 9:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | |||||||||||||||
| út | |||||||||||||||
| st | |||||||||||||||
| čt | |||||||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 5 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 5,5 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 115 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
265 974 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1018,4 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
11 968 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 45,8 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
5 080 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 19,5 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 261 178 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 3,7 % ve prospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 2 755 | 94,6 % |
| 2009 | 16 394 | 95,2 % |
| 2010 | 15 681 | 95,1 % |
| 2011 | 17 124 | 93,8 % |
| 2012 | 18 223 | 93,4 % |
| 2013 | 17 959 | 94,3 % |
| 2014 | 17 540 | 94,9 % |
| 2015 | 15 963 | 95,2 % |
| 2016 | 13 552 | 93,9 % |
| 2017 | 12 982 | 96,6 % |
| 2018 | 12 471 | 97,2 % |
| 2019 | 12 523 | 97,2 % |
| 2020 | 11 971 | 98,4 % |
| 2021 | 13 188 | 98,3 % |
| 2022 | 12 908 | 98,4 % |
| 2023 | 13 052 | 97,9 % |
| 2024 | 13 277 | 93,7 % |
| 2025 | 13 471 | 94,1 % |
| 2026 | 10 144 | 94,6 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
BĚLOHRADSKÝ spol. s r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 63991551
- Sídlo
- Praha
- Telefon
- 546410475
- stk3735@seznam.cz
Kategorie vozidel zapsané v oprávnění: C, L, M1, M2, M3, N1, N2, N3, O1, O2, O3, O4, OT1, OT2, OT3, OT4, R, S, T, Z.
Tentýž provozovatel je v registru veden u 17 stanic: Boleslavská 1042, 29306 Kosmonosy, Vltavská 7, 25266 Libčice nad Vltavou, Kolovratská 2020, 25101 Říčany, Kročehlavská 1025, 27203 Kladno - Dubí, Mělnická 1060, 25065 Líbeznice, Na Malém Spořilově 4151, 27601 Mělník, Jičínská 414, 29301 Mladá Boleslav, Křenov u Kájova parc. č. 265, areál BOXIT, 38221 Kájov.
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Jihomoravský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 101 053 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 43 086, tedy 42,6 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Nadměrný únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který bezprostředně poškozuje životní prostředí nebo bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu.kód 8.4.1.1.2 | 2,3 / 1 000 | 0,3 / 1 000 |
| Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.kód 6.2.10.2.1 | 56,8 / 1 000 | 20,5 / 1 000 |
| Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna.kód 4.3.1.1.3 | 2,1 / 1 000 | 0,8 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.