STK MODŘICE s.r.o., Brněnská 404

Brněnská 404, 66442 Modřice

Kontrol
185 039
Způsobilost na STK
95,3 %
Medián doby
30 min
Za 12 měsíců
12 127

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 185 039 prohlídek)

Způsobilost na STK 95,3 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 30 min · celostátní průměr 48 min

Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně

Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.

13 tis.
led
13 tis.
úno
16 tis.
bře
18 tis.
dub
19 tis.
kvě
18 tis.
čvn
16 tis.
čvc
15 tis.
srp
14 tis.
zář
16 tis.
říj
15 tis.
lis
11 tis.
pro

Tato stránka shrnuje veřejně dostupná data o stanici technické kontroly v Modřicích. Celkem je v ní 185 039 kontrol; plnou způsobilost má 95,3 % prohlídek.

Kdy se sem jezdí na prohlídku

Čas zahájení 24 494 prohlídek, které Brněnská 404, 66442 Modřice zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 8:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.

67891011121314151617
po
út
st
čt
pá

Co tu dělají

Pravidelná prohlídka
82,8 %
Evidenční kontrola
8,1 %
Opakovaná prohlídka
6,6 %
Před registrací
2,2 %
ostatní
0,4 %

Protokoly tu podepisují 4 technici. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 6,6 % zdejších protokolů.

Doba kontroly

Krátká
18 min
10 % nejrychlejších
Obvyklá
30 min
medián
Dlouhá
57 min
10 % nejdelších

Většina kontrol skončí do 57 min.

Nejčastější závady

Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.

A

Lehké závady

191 643 případů

kosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde

Tato stanice: 1035,7 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000

Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku
29 044
157 na 1 000
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení
14 361
77.6 na 1 000
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení
13 545
73.2 na 1 000
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení
12 666
68.5 na 1 000
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku
11 136
60.2 na 1 000
B

Závažné závady

12 978 případů

vůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou

Tato stanice: 70,1 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000

U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení
771
4.2 na 1 000
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení
635
3.4 na 1 000
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla
555
3 na 1 000
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla
550
3 na 1 000
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku.
Brzdové zařízení
487
2.6 na 1 000
C

Nebezpečné závady

300 případů

vozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno

Tato stanice: 1,6 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000

Rozdíl brzdných sil (při brždění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru.
Brzdové zařízení
157
0.8 na 1 000
Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení
32
0.2 na 1 000
Rozdíl brzdných sil (při brždění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru.
Brzdové zařízení
29
0.2 na 1 000

Srovnání s celostátním průměrem

Tato stanice
95,3 %
Celostátně u stejných prohlídek
93,0 %

Způsobilost u 185 039 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 2,3 % ve prospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.

Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.

Jaké vozy zde projíždějí

5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.

Statistiky podle roku

RokCelkemZpůsobilost na STK
20081 41796,0 %
20098 67495,0 %
201010 42494,8 %
201110 82695,2 %
20128 75794,7 %
201310 02594,7 %
201410 21996,0 %
201511 06196,8 %
201610 69795,2 %
201710 16895,2 %
20189 12595,3 %
20198 83095,4 %
20209 15695,7 %
20219 71096,3 %
202211 36697,2 %
202310 66696,9 %
202412 34193,5 %
202512 32993,4 %
20269 24893,3 %

Kde stanici najdete

Brněnská 404
66442 Modřice

Kdo stanici provozuje

STK MODŘICE s.r.o.

dle registru Ministerstva dopravy

IČO
26904713
Sídlo
Modřice
Telefon
724 555 666
E-mail
stk@stkmodrice.cz
Technická kontrolaZkušební staniceMěření emisí

Kategorie vozidel zapsané v oprávnění: L, M1, N1, O1, O2.

Tentýž provozovatel je v registru veden u 2 stanic: Brněnská 404, 66442 Modřice.

Jak staré vozy sem jezdí

Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Jihomoravský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.

4 až 7 let
21,7 % / 20,9 %
8 až 11 let
21,1 % / 22,5 %
12 až 15 let
21,9 % / 24,0 %
16 až 19 let
19,4 % / 18,8 %
20 až 23 let
15,9 % / 13,8 %

Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.

Vracejí se sem řidiči

Z 74 048 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 26 779, tedy 36,2 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.

Co tu zapisují častěji než jinde

ZávadaTato staniceCelostátně
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.kód 4.7.1.2.173,2 / 1 00052,6 / 1 000

Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.

Další stanice v okrese Brno-venkov

Než pojedete na STK

Pokud jste auto právě koupili a chcete znát jeho historii STK, zkontrolujte VIN na Proklepni.