DEKRA CZ a.s., Belgická 5061
Belgická 5061, 46605 Jablonec nad Nisou
Způsobilé na 30 dnů 7,9 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 9,2 % bez plné způsobilosti, z 104 714 prohlídek)
Způsobilost na STK 90,8 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 45 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Souhrn dat pro tuto stanici: 104 714 kontrol za celou historii evidence, plná způsobilost 90,8 %. V posledních dvanácti měsících přibylo 6 795 kontrol.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 14 296 prohlídek, které Belgická 5061, 46605 Jablonec nad Nisou zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 7:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | ||||||||||
| út | ||||||||||
| st | ||||||||||
| čt | ||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisují 4 technici. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 6,4 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 115 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
162 393 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1550,8 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
23 372 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 223,2 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
1 576 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 15,1 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 104 714 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 2,1 % v neprospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2009 | 118 | 99,2 % |
| 2010 | 1 460 | 91,8 % |
| 2011 | 1 845 | 90,4 % |
| 2012 | 1 859 | 88,4 % |
| 2013 | 1 920 | 89,5 % |
| 2014 | 2 163 | 89,0 % |
| 2015 | 5 942 | 89,0 % |
| 2016 | 8 547 | 89,9 % |
| 2017 | 9 136 | 91,2 % |
| 2018 | 9 582 | 91,6 % |
| 2019 | 9 470 | 90,4 % |
| 2020 | 9 177 | 90,1 % |
| 2021 | 8 311 | 90,9 % |
| 2022 | 8 071 | 91,4 % |
| 2023 | 7 177 | 92,0 % |
| 2024 | 7 335 | 91,4 % |
| 2025 | 7 485 | 92,6 % |
| 2026 | 5 116 | 90,6 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
DEKRA CZ a.s.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 49240188
- Sídlo
- Praha
- Telefon
- 480 003 607
- stkjablonec.cz@dekra.com
Tentýž provozovatel je v registru veden u 60 stanic: Türkova 1001, 14900 Praha 4, Spojovací 41, 19000 Praha 9, Dobronická 635, 14800 Praha 4, Osiková 2688/2, 13000 Praha 3, Na Výběžku 688/11, 19000 Praha 9, Prosecká 817, 19000 Praha 9, Dobronická 1216, 14825 Praha 4, Fügnerova 404, 33601 Blovice.
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Liberecký kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 32 458 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 14 309, tedy 44,1 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní.kód 2.1.3.1.1 | 9,6 / 1 000 | 3 / 1 000 |
| Vozidlo nedosahuje předepsaného brzdného účinku pro provozní brždění.kód 1.2.2.1 | 2,6 / 1 000 | 0,9 / 1 000 |
| U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní.kód 5.1.2.2.1 | 7,2 / 1 000 | 2,5 / 1 000 |
| Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.kód 6.1.1.3.1 | 314,4 / 1 000 | 122,5 / 1 000 |
| Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční.kód 1.4.1.1.1 | 5,6 / 1 000 | 2,4 / 1 000 |
| Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku.kód 1.4.2.1.1 | 10,1 / 1 000 | 5,6 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.