Volvo XC60 2020
2.0 Nafta 173 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 151 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 649 000 Kčmedián 699 990 Kčdo 768 476 Kč
2.0 Nafta 173 kW je třetí nejpočetnější motorizace u Volva XC60 ročníku 2020. V registrech je evidováno 42 vozů (12,7 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem D420T2 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 95,9 % (151 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2020 (ročník průměrně 97,7 %).
Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.0 Benzín 223 kW (96,0 %).
Rozložení kódů motoru
Z 42 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Další motorizace Volva XC60 2020
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 131 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 825 000 Kč |
| 100 000 km | 749 000 Kč |
| 150 000 km | 654 000 Kč |
| 200 000 km | 542 000 Kč |
| 250 000 km | 475 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Nafta 173 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 699 990 Kč (při typickém nájezdu 131 242 km). Běžné rozmezí je 649 000–768 476 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2020 (677 180 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 825 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 475 000 Kč.
Doporučení
V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).