Volkswagen Touareg 2014

3.0 Nafta 180 kW

Kód motoru: CRC · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
180 kW
Výkon (245 k)
~3 000 cm³
Objem
7,2 l/100 km
Ø spotřeba
190 g/km
Ø CO₂
220 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 161 kg· rozvor 2 904 mm· délka 4 797 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
100
V provozu
92
Způsobilost na STK
97,5 %
STK kontrol
696

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 696 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 350 010 Kčmedián 389 000 Kčdo 421 231 Kč

3.0 Nafta 180 kW je první nejpočetnější motorizace u Volkswagenu Touaregu ročníku 2014. V registrech je evidováno 100 vozů (58,5 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CRC (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,5 %
Ročník celkem97,3 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,3 %
100-200 000 km97,1 %
200-300 000 km95,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,5 % (696 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2014 (ročník průměrně 97,3 %).

Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 100 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

CRC
99,0 %99 ks
CRCA
1,0 %1 ks

Cenový odhad

350 010
od Kč
389 000
medián Kč
421 231
do Kč

Při nájezdu kolem 209 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km513 000 Kč
150 000 km472 000 Kč
200 000 km395 000 Kč
250 000 km363 000 Kč
300 000 km311 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 3.0 Nafta 180 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 389 000 Kč (při typickém nájezdu 209 229 km). Běžné rozmezí je 350 010–421 231 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2014 (397 230 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 513 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 311 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Touaregu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Touareg 2014 3.0 Nafta 180 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.